04 / Січень, 2023

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та Асоціація міст України спільно підтримують «Громади, дружні до дітей та молоді».

Саме через цю ініціативу нещодавно допомогу 1,5 млн грн отримали наступні громади:
✔️ Черкаська громада Черкаської області;
✔️ Менська громада Чернігівської області;
✔️ Вакулівська громада Дніпропетровської області.

Черкаська громада за отримані кошти облаштовує адаптаційний центр «Простір розвитку» на базі Черкаського міського палацу молоді.
Метою Центру є надання соціально-психологічної допомоги та проведення заходів для родин з дітьми, а також внутрішньо переміщених осіб. 
У «Просторі розвитку» проводитимуть консультації психологів, юристів, працівників соціальних служб; тренінги, семінари, майстер-класи, нетворкінги; розвивальні та мистецькі заняття; перегляди та обговорення фільмів. 
Для проведення активностей у адаптаційному центрі облаштують робочу залу для індивідуальних консультацій, дитячу ігрову кімнату, простір для спілкування.

Менська громада облаштувала «Інклюзивно-ресурсний центр» з метою надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг дітям з особливими потребами.

"Це сучасний інклюзивно-ресурсний центр, де створені всі умови для комфортної реабілітації дітей з особливостями розвитку на рівні найвищих стандартів. Тепер більше 180 дітей з північних громад Чернігівщини отримують якісні інклюзивні послуги", — зазначив Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан під час візиту до закладу.

  

Вакулівська громада - найперша в Дніпропетровській області, яка взяла участь в реалізації ініціативи «Громади, дружні до дітей та молоді», - придбала продукти, побутову техніку та інші товари для забезпечення родин з дітьми, особливо тих, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Про важливість підтримки ініціативи «Громади, дружні до дітей та молоді» зазначив у інтерв'ю голова Вакулівської громади Артур Шевцов, де зазначив, що через суттєве зменшення доходів до місцевого бюджету, муніципалітету складно самостійно вирішувати гуманітарні та соціальні проблеми жителів, зокрема багатодітних сімей.

Представники ЮНІСЕФ та Асоціації міст України здійснюють моніторингові візити в муніципалітети, які отримали грошову допомогу в рамках ініціативи «Громади, дружні до дітей та молоді».

Нагадуємо, нещодавно Тернопільська громада отримала легковий автомобіль, придбаний для організації і функціонування мобільних бригад з надання соціальних послуг. 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)