До кінця року Київрада має ухвалити концепцію нової редакції Статуту територіальної громади столиці

13 / Липень, 2017
Сьогодні відбулося засідання комітету з підготовки проекту концепції Статуту територіальної громади міста Києва під головуванням Голови Асоціації міст України, Київського міського голови Віталія Кличка.
«Концепція нової редакції Статуту територіальної громади міста Києва має дати відповіді на ключові питання: яким нашому місту бути, в якому напрямку Київ має розвиватися, чи бути районним радам у столиці та інші. І на ці питання ми маємо знайти відповіді у дискусії з громадою. Наше завдання – до кінця року ухвалити концепцію рішенням Київради», – зазначив Віталій Кличко.
Він зазначив, що останнє засідання робочої групи щодо напрацювання концепції відбулося 30 березня. «Разом з тим, я вимушений був продовжити строки розгляду концепції у зв’язку зі зверненнями громадськості, яка просила дати час обговорити цей документ. Керівники робочих груп узагальнили пропозиції, яких надійшло чимало, і ми сьогодні маємо ухвалити відповідні рішення, щоб рухатися далі», – наголосив Віталій Кличко.
Як зазначив експерт Центру професійного розвитку та комунікацій Віктор Кравченко, який є членом комітету з підготовки проекту концепції Статуту територіальної громади міста Києва, найбільшу дискусію викликало питання організації системи муніципального управління в місті. «Йдеться про те, яка організація влади має бути на районному рівні, яка – на загальнодержавному. В проекті концепції передбачено і низовий рівень – це рівень мікрорайонів, яким має бути делегована частина певних повноважень. Здійснювати ці повноваження можуть комітети мікрорайонів або районні асоціації органів самоорганізації населення», – наголосив Віктор Кравченко. За його словами, при підготовці проекту концепції Статуту територіальної громади Києва основна увага приділялася питанням гарантування прав і свобод її членів.  
«Територіальна громада – це різнорідна соціальна структура, де різні групи людей, з відмінними інтересами, різним баченням питань організації міського життя. Статут тоді буде сприйматися територіальної громадою, коли він носитиме певний компромісний характер, враховуватиме інтереси різних груп людей, які входить до громади», – переконаний Віктор Кравченко.
Після обговорення проекту концепції Статуту, члени комітету більшістю голосів підтримали рішення про погодження документу та вирішили направити його на розгляд постійних комісій Київради з подальшим винесенням на розгляд сесії.
  
   

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)