15 / Грудень, 2022
7-9 грудня делегація Асоціації міст України взяла участь у саміті «World for Ukraine» в Жешуві. Подія відбулася з метою висвітлення поточних проєктів гуманітарної допомоги і дослідження сфер, які мають значення для майбутнього України. 
У заході взяли участь більше 1000 представників органів центральної та місцевої влади, міжнародних організацій, неурядових організацій, бізнесу, аналітичних центрів та ЗМІ.
Фахівці з різних сфер мали можливість налагодити зв'язки та поділитися ідеями й досвідом під час круглих столів, презентацій, майстер-класів, панелей та інших заходів.
Теми дискусій були присвячені діяльності органів місцевого самоврядування під час війни, інноваційним практикам і технологіям, які можуть допомогти подолати виклики, що з'явилися під час війни. 
До складу делегації Асоціації міст України ввійшли:
Зоя Доля, начальник відділу організаційної роботи апарату Краснокутської селищної ради;
Оксана Вінницька, Першотравенський міський голова;
Павло Кузьменко, Охтирський міський голова;
Олександр Куценко, заступник Великодимерського селищного голови; 
Ігнатій Сергієнко, Медвинський сільський голова;
Олександр Сєнкевич, Миколаївський міський голова;
Олена Слабінська, Новопокровський селищний голова;
Віталій Тарелкін, Тернівський міський голова;
Оксана Шаповал, секретар Шосткинської міської ради;  
Наталія Лазаренко, менеджерка з міжнародної діяльності Асоціації міст України.
  
Зокрема, мер Миколаєва Олександр Сєнкевич взяв участь у кількох панельних дискусіях, під час яких наголосив на ефективній співпраці голів громад в Асоціації міст України, а також важливості співробітництва з європейськими містами-побратимами, які надають допомогу українським муніципалітетам.
Охтирський міський голова Павло Кузьменко взяв участь у панельній дискусії щодо відновлення громад. Він розповів про виклики, які постали перед його громадою, а також  потреби у відновленні.
Важливим процесом під час Форуму став нетворкінг — налагодження нових контактів з представниками громад України та інших країн, міжнародними благодійними організаціями. Міські, селищні та сільські голови мали змогу поділилися ідеями своїх проєктів з потенційними партнерами. В рамках пітчінгової сесії кілька громад представили свої проєкти і отримали по 5000 євро на їх фінансування.
Участь у заході також взяли представники міжнародних організацій, які є партнерами Асоціації міст України. Зокрема, радниця Генерального секретаря Ради європейських муніципалітетів та регіонів Яна Бровдій навела приклади співпраці європейських та українських громад, а також акцентувала увагу на ефективній роботі АМУ та її партнерів-членів РЄМР в налагодженні побратимства.
  
Візит делегації АМУ організовано за підтримки USAID та Шведсько-українського проєкту «Підтримка децентралізації в Україні» SALAR International у співпраці з ініціативою «United for Ukraine», Інститутом міста Львова та Асоціацією міст України.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)