07 / Червень, 2024

19-25 травня 2024 року делегація українських громад-членів Асоціації міст України відвідала Естонську республіку в межах спільного проєкту «Електронна демократія та інноваційне врядування в Україні: Моделі співпраці та стійкість суспільства».

Офіційний візит організовано Інститутом політичних досліджень імені Йохана Скитте Тартуського університету (Естонська Республіка) у співпраці з Асоціацією міст України, за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Естонії.

До складу делегації Асоціації міст України ввійшли:

Володимир Вовкотруб – секретар Білоцерківської міської ради Київської області;

Олена Дяговець – начальниця управління публічної інформації Сумської міської ради;

Олена Хлівна-Андреєва – начальниця відділу економіки та інвестиційного розвитку Новоодеської міської ради Миколаївської області;

Наталія Гусаревич – заступниця виконавчого директора з регіонального розвитку Дніпропетровського РВ АМУ.

Мета візиту – обмін досвідом у частині цифровізації місцевого самоврядування та розробки стратегічних планів розвитку громад.

Делегація Асоціації міст України зустрілася з представниками міської управи міста Таллінн та Уряду Естонії. Сторони детально обговорили особливості електронного врядування державних послуг, які надають виконавчі органи місцевого самоврядування та Уряду. Також було представлено стратегічний план розвитку Таллінна та Державної Стратегії «Естонія 2035».

У межах візиту українська делегація взяла участь у 3-денній міжнародній конференції з електронного урядування e-Governance Conference у місті Тарту. Захід об’єднав понад 500 експертів із 67 держав світу, які займаються запровадженням цифрових технологій та інновацій в сфері місцевого самоврядування та державного управління.

Під час виступу на конференції представники української делегації поділились досвідом впровадження низки електронних рішень та сервісів в умовах повномасштабної війни. Під час панельних дискусій відбувся обмін думками щодо розвитку місцевого самоврядування і використання можливостей цифрових технологій, у тому числі й штучного інтелекту.

У останній день візиту українська делегація відвідала Інститут політичних досліджень імені Йохана Скитте Тартуського університету, де ознайомилася з інноваційними практиками підготовки навчальних програм та дослідженнями Університету, які стосуються вивчення досвіду України  у часи повномасштабної військової агресії.

За результатами зустрічей представники українських громад-членів Асоціації міст України подякували представникам Уряду Естонії та Інституту політичних досліджень імені Йохана Скитте Тартуського університету за підтримку України та висловили сподівання на подальшу співпрацю та обмін досвідом між країнами.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)