05 / Липень, 2022
Уряд розглядає питання створення єдиного державного унітарного комерційного підприємства «Ліси України» з управління об’єктами державної власності у сфері лісового господарства. Це передбачатиме ліквідацію/припинення державних лісогосподарських підприємств, які є одними із найбільших джерел наповнення бюджетів громад на територіях із значною лісистістю. Відповідно їх ліквідація призведе до прямих втрат надходжень податку на доходи фізичних осіб, які після реорганізації будуть зараховуватися до бюджету за місцем реєстрації «головного офісу». Такі втрати податків на доходи фізичних осіб до бюджетів громад вже відбулися в результаті реорганізації судів, прокуратури, державної податкової служби, державної митної служби, ДП «Укрпошта» та інших.
Також відповідно до статті 15 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» на місцеві ради покладено відповідальність за стан навколишнього середовища на їх території. У разі створення унітарного підприємства, органи місцевого самоврядування будуть значно обмежені у можливості впливати на розвиток лісової галузі на місцях та не зможуть виконувати у повній мірі передбачені законодавством функції по реалізації екологічної політики України та охороні навколишнього природного середовища на своїй території. Це у свою чергу суперечить курсу держави на децентралізацію та розширення повноважень місцевого самоврядування.
Асоціація міст України звернулася до Уряду з проханням зупинити таку реорганізацію управління об’єктами державної власності у сфері лісового господарства.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)