11 / Листопад, 2016

Асоціація звернулася до Голови Верховної Ради України А.Парубія щодо прискорення розгляду проекту Закону України «Про внесення змін до статті 129 Земельного кодексу України (щодо спрощення процедури продажу земельних ділянок комунальної власності іноземним юридичним особам)» (реєстр. № 3738 від 29.12.2015).

Змінами до законопроекту, які вносяться до ст. 129 Земельного кодексу України, зокрема, пропонується виключення необхідності погодження Кабінетом Міністрів України продажу земельних ділянок комунальної власності іноземним юридичним особам. До того ж, передбачається, що іноземні юридичні особи набувають право власності  на земельні ділянки із земель комунальної власності за рішенням органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених Земельним кодексом України, або за результатами аукціону.

Прийняття цього Законопроекту забезпечить конституційне право органів місцевого самоврядування на розпорядження землями комунальної власності.

Законопроект вже отримав позитивний висновок від Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин з рекоментацією парламенту прийняти його за основу (висновок від 19.04.2016 року).

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)