28 / Листопад, 2016

28 листопада в Асоціації міст України за участі Виконавчого директора АМУ М.Пітцика та аналітика АМУ з питань місцевих фінансів І.Онищука проведено зустріч з представниками ринку реалізації пального та інших нафтопродуктів. Зустріч присвячено покращенню механізму адміністрування та справляння місцевого податку з реалізації підакцизних товарів.

Представники Асоціації поінформували про чергові та регулярні протягом останнього часу законодавчі ініціативи щодо перерозподілу цього податку з бюджетів міст, сіл, селищ та об’єднаних територіальних громад на користь обласного бюджету.

АМУ вкотре наголосила, що місцевий акциз є суттєвий джерелом наповнення доходів загального фонду бюджетів міст, сіл, селищ, ОТГ, завдяки якому органи місцевого самоврядування вперше за багато років суттєво збільшили видатки на оновлення комунальної інфраструктури та змогли здійснити значні обсяги робіт по будівництву та ремонту доріг, благоустрою, громадському транспорту, ремонту будівель, заходах з енергоефективності, освітленню вулиць, ЖКГ та інші напрями.

Окрім того, місцевий акциз є дієвим інструментом боротьби з тіньовою економікою та контрафактом. Завдяки співставленню даних по сплаті виробниками тютюнових, алкогольних, нафтопродуктів загальнодержавного акцизу та місцевого акцизу розповсюджувачами цих товарів через роздрібну мережу можна визначити контрафакт та тіньовий оборот. Зараз органи місцевого самоврядування базового рівня почали активно працювати в цьому напрямі. Про це заявляють і ДФС, і Укрспирт, і Укртютюн тощо.

Для посилення цієї функції в першому читанні Парламент прийняв законопроект про муніципальну варту (№2890), яка має стати дієвим інструментом контролю за виконанням рішень органів місцевого самоврядування базового рівня по сплаті податків та зборів, а також місцевого акцизу.

Зі свого боку, представники ринку нафтопродуктів розповіли, що також шукають шляхи зменшення «тіньової» торгівлі паливом. Одним із ефективних методів, який вже виправдав себе «на цифрах» стала розроблена за їх ініціативою та запроваджена на початку 2016 року електронна система адміністрування місцевого акцизу. Нафтовики зазначають, що готові і надалі спільними зусиллями шукати шляхи покращення механізму адміністрування місцевого акцизу з тим, щоб працювати чесно та конкурентно, ліквідувати контрафакт та «тіньовий» ринок.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)