06 / Жовтень, 2022
Держава продовжує розділяти повноваження між органами державної влади та органами місцевого самоврядування. Уряд 16 вересня постановою №1041 прийняв рішення передати повноваження із призначення та виплати житлових субсидій та пільг на житлово-комунальні послуги від міських (міст обласного значення) та районних органів соцзахисту до органів Пенсійного фонду України.
Інші повноваження в сфері соціального захисту населення (у тому числі прийом громадян, призначення і виплата державних допомог, соціальний захист внутрішньо переміщених осіб, соціальні послуги та соціальна робота, тощо) залишаються і надалі за органами місцевого самоврядування.
Асоціація міст України звернулася до міських голів з проханням максимально зберегти кадровий потенціал міських органів соцзахисту, зокрема шляхом розвитку програм соціальної підтримки громадян, надання соціальних послуг, соціального захисту внутрішньо переміщених осіб, ветеранів війни і членів їх сімей.
Збереження та розвиток потужної соціальної складової допоможе забезпечити у територіальних громадах стабільну соціально-політичну ситуацію та забезпечити комфортне проживання незахищених категорій населення.
 
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)