09 / Березень, 2017
Асоціація міст України звернулася до Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням доручити НКРЕКП провести узгоджувальну нараду щодо встановлення обґрунтованих тарифів на електроенергію, яка витрачається для зовнішнього освітлення населених пунктів та потреб міського електротранспорту, а також щодо зменшення вартості нестандартного приєднання до електричних мереж на 2017 рік.
Крім того, АМУ вважає за доцільне внесення змін до Положення про НКРЕКП щодо попереднього узгодження з всеукраїнськими асоціаціями органів місцевого самоврядування рішень, що стосуються функціонування місцевого самоврядування, прав та інтересів громад.
Зростання цін на електроенергію для потреб зовнішнього освітлення у минулому році у 2,5 рази, а у 2017 році – ще додатково на 40% є критичним, особливо для сільських населених пунктів, міст та селищ районного значення.
В умовах перекладання на органи місцевого самоврядування додаткового фінансового навантаження в галузі освіти, медицини та соціального забезпечення, таке стрімке зростання видатків на освітлення та міський електротранспорт призведе до необхідності їх скорочення. Як наслідок, населення отримає неосвітлені вулиці та площі, зменшення кількості маршрутів громадського електротранспорту. Ця проблема є дуже важливою для територіальних громад, про що свідчать численні звернення органів місцевого самоврядування, які надходять до АМУ.
Ще однією проблемою для громад стало збільшення у середньому у 6 разів вартості нестандартного приєднання об’єктів до електричних мереж. Це негативно позначиться на кількості вітчизняних підприємств, суттєво збільшиться вартість комерційної та житлової забудови. Як наслідок – знизяться надходження до місцевих бюджетів, що призведе до зменшення обсягів фінансування інфраструктурних об’єктів.
 
  
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)