АМУ просить Голову парламенту відхилити законопроект, який покладає на виконавчі органи міських рад обов'язок військкоматів забезпечувати сповіщення військовозобов'язаних та їх прибуття до військкоматів

01 / Листопад, 2016

АМУ просить Голову парламенту відхилити законопроект, який покладає на виконавчі органи міських рад обов'язок військкоматів забезпечувати сповіщення військовозобов'язаних та їх прибуття до військкоматів.

18 жовтня 2016 року Верховна Рада прийняла за основу проект Закону України «Про внесення змін до Закону України  «Про військовий обов’язок і військову службу» (№2985). Ним, зокрема, пропонується поширити чинний обов'язок органів місцевого самоврядування адміністративно-територіальних одиниць, де відсутні військкомати, «сповіщати призовників і військовозобов’язаних про їх виклик до військових комісаріатів, забезпечувати своєчасне прибуття за цим викликом» на всі місцеві ради незалежно від наявності військкоматів на їхніх територіях. Йдеться, фактично, про звільнення державою всіх військкоматів від виконання зазначених повноважень і про делегування їх виконання відповідним міським радам.

У разі остаточного прийняття цього законопроекту та перекладення на виконавчі органи міських рад обов'язку військкоматів забезпечувати сповіщення військовозобов'язаних та їх прибуття до військкоматів, місцеві бюджети повинні будуть нести додаткові витрати на утримання нових відповідальних за це штатних одиниць, на оплату послуг кур'єрів, які доставлятимуть повістки з підтвердженням їх вручення, та, можливо, на транспортні видатки на перевезення військовозобов'язаних до військкоматів. Однак компенсації державою таких видатків місцевим бюджетам, котра мала би бути за частиною третьою статті 143 Конституції України, законопроектом не передбачено.

Виходячи з цього, Асоціація міст України надіслала Голові Верховної Ради листа з проханням до парламенту відхилити зазначений законопроект при його остаточному розгляді й зберегти чинний у містах порядок сповіщення призовників та військовозобов'язаних про їх виклик до військкомату і забезпечення їх прибуття за місцем виклику.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)