01 / Серпень, 2022
До Асоціації міст України надходили численні звернення органів місцевого самоврядування щодо використання авансових внесків від продажу земельних ділянок державної та комунальної власності для фінансування робіт з проведення їх експертної грошової оцінки.
Порядок продажу земельних ділянок державної та комунальної власності громадянам та юридичним особам визначено статтею 128 Земельного кодексу України. Відповідно до частини 8 цієї статті, фінансування робіт з проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки здійснюється за рахунок внесеного покупцем авансу, що не може бути більшим ніж 20 відсотків вартості земельної ділянки, визначеної за нормативною грошовою оцінкою земельної ділянки.
Постановою Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2009 р. №381 затверджено Порядок здійснення розрахунків з розстроченням платежу за придбання земельної ділянки державної та комунальної власності, яким визначено, що авансові внески використовуються виключно для фінансування робіт з проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки.
Але, постановою Кабінету Міністрів України від 9 червня 2021 р. №590 «Про затвердження Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану», визначено перелік видатків, які здійснюються з урахуванням ресурсного забезпечення єдиного казначейського рахунку. У зазначеному переліку видатків щодо фінансування робіт з проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки не передбачено.
Асоціація міст України звернулася до Державної казначейської служби України за роз’ясненням щодо можливості використання під час дії воєнного стану авансового внеску для фінансування робіт з проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки, що підлягає продажу відповідно до статті 128 Кодексу, та розблокувати роботу громад в частині викупу об’єктів комунальної власності.
Державна казначейська служба повідомила, що в умовах воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях, Казначейство та органи Казначейства здійснюють платежі за дорученнями клієнтів з урахуванням ресурсної забезпеченості єдиного казначейського рахунка в черговості, визначеній пунктом 19 Порядку, затвердженого урядовою постановою № 590. Детальніше у Листі.
 
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)