16 / Серпень, 2022

Цього року Україна вперше відзначала День молоді 12 серпня, у Міжнародний день молоді. Це є важливим кроком для нашої держави на шляху впровадження демократичних принципів та реалізації Європейської хартії про участь молоді в місцевому та регіональному житті. В час війни з росією молодіжна політика є важливим напрямком, оскільки молодь є ресурсом, який необхідно зберегти та акумулювати для відбудови держави після перемоги. Сьогодні розвиток молодіжної політики на місцях залежить виключно від спроможності територіальних громад. Так, наприклад, діяльність комунальних молодіжних центрів, на яких відповідно до Закону України «Про основні засади молодіжної політики» 1414-IX покладено повноваження щодо здійснення молодіжної роботи, фінансуються виключно за рахунок коштів місцевих бюджетів без державної підтримки. Збереження функціонування таких центрів є важливою складовою молодіжної політики, оскільки навколо них гуртується молодь, у тому числі внутрішньо переміщена.
Асоціація міст України звернулася до Прем’єр-міністра України з проханням підтримати розвиток молодіжної політики в територіальних громадах, зокрема надати право молодіжним центрам отримувати державну компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування ВПО, внісши зміни до Урядової постанови № 331 (лист АМУ).
Підтримавши пропозицію АМУ, держава не тільки сприятиме розвитку молодіжної політики, але й допоможе соціалізувати внутрішньо переміщену молодь.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)