09 / Квітень, 2024

Методичні рекомендації у сфері місцевих фінансів «Акциз на тютюн: алгоритм розрахунку обсягу надходжень до бюджету громади, виявлення втрат та кроки у боротьбі із тіньовим обігом», розроблені Асоціацією міст України та представлені в електронному вигляді.

В методичних рекомендаціях запропоновані результати досліджень шляхів збільшення доходів від оподаткування роздрібного продажу тютюнових виробів до місцевих та державного бюджетів, а також пропонується алгоритм аналізу показників надходжень акцизного податку на тютюн.

Методичні рекомендації дають відповіді на питання:
►акцизні податки як джерело наповнення місцевих бюджетів,
►акцизний податок на роздрібний продаж тютюну,
►Історія акцизу на тютюн як джерела доходу бюджетів місцевого самоврядування,
►чинна система оподаткування роздрібного продажу тютюнових виробів та порядок та розподіл податку між бюджетами,
►про роль Державної податкової служби України,
►аналітичні дані, розрахунки та алгоритми для органів місцевого самоврядування щодо акцизного податку на тютюн. 

Асоціація міст України постійно надає допомогу органам місцевого самоврядування у зміцненні фінансової основи їх діяльності. 
Зазначені методичні рекомендації  забезпечують муніципалітети практичними рекомендаціями та корисною інформацією для збільшення надходжень акцизного податку на тютюнові вироби.

Ці методичні рекомендації підготовлені за підтримки Європейського Союзу і його держав-членів Німеччини, Польщі, Данії та Словенії. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю її авторів та не обов’язково відображає позицію Програми «U-LEAD з Європою», Європейського Союзу і його держав-членів Німеччини, Польщі, Данії та Словенії.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)