11 міст звернулися до Кабінету Міністрів з проханням пришвидшити запровадження системи електронного квитка у громадському транспорті 

07 / Жовтень, 2016

6 жовтня Дніпровський міський голова Б.Філатов вручив Міністру інфраструктури В.Омеляну звернення щодо сприяння запровадженню електронних квитків у муніципальному транспорті. Відповідний лист підписали 11 голів міських голів міст - членів Асоціації міст України. Ініціативу запровадження електронного квитка в Україні, крім Дніпра, підтримали місцеві громади Вінниці, Львова, Черкас, Луцька, Миколаєва, Херсона, Кам'янець-Подільського, Тернополя, Івано-Франківська та Житомира. Про це повідомляє офіційний сайт Дніпровської міської ради.

Для запровадження системи електронного квитка Верховна Рада України повинна ухвалити два законопроекти, зареєстровані в парламенті. Йдеться про  проект закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо впровадження автоматизованої системи оплати проїзду в міському пасажирському транспорті» №4121 та «Про внесення змін до деяких законів України щодо тарифоутворення у сфері міського електричного та автомобільного транспорту» №4669.

«Що швидше будуть ухвалені ці законопроекти, то швидше життя територіальних громад стане комфортнішим, сучаснішим і зручнішим»,  – заявив Борис Філатов. За його словами, запровадження електронного квитка стане дуже важливим механізмом для прозорого формування ціноутворення вартості проїзду в муніципальному транспорті. Крім того, нововведення дозволить належним чином регулювати фінансування пільгових поїздок, яке, відповідно до законодавства щодо децентралізації, тепер забезпечується за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Функцію електронного квитка може виконувати і картка містянина, за допомогою якої пасажири зможуть сплачувати не лише за проїзд у транспорті, а й за інші послуги. Звернення із закликом сприяти ухваленню законопроектів, необхідних для впровадження електронного квитка в громадському транспорті, також буде передане голові Парламенту А.Парубію та Прем'єр-міністру В.Гройсману.

  

Дивитися сюжет телеканалу "Регіон":

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)