03.10.2012
Законопроект щодо рекомендаційних типових штатів органів місцевого самоврядування відхилено
Версія для друкуВерсія для друку

підсумки узгоджувальної наради у Кабінеті Міністрів

Вчора, 2 жовтня, у Кабінеті Міністрів під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра В.Хорошковського  відбулася нарада з представниками всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування за участі представників Кабміну та Мінфіну. 

Асоціацію міст України представляв віце-президент з виконавчої роботи М.Пітцик.

Головною метою наради було узгодження позицій Уряду та органів місцевого самоврядування щодо законопроекту "Про внесення змін до деяких законів України щодо рекомендаційних типових штатів органів місцевого самоврядування". Цей проект був розроблений Міністерством фінансів і передбачав закріплення за Кабінетом Міністрів повноваження щодо затвердження типових штатів органів місцевого самоврядування. Раніше АМУ зверталася до Уряду щодо неприйнятності положень цього проекту і законопроект був знятий з розгляду Кабміну.

М.Пітцик представив позицію Асоціації щодо законопроекту (детальніше), а також аргументував проти даних, які наводили представники Міністерства фінансів, що начебто штати розширені і їх кількість завелика. Зокрема, він повідомив, що за останній час відбулося скорочення  працівників органів місцевого самоврядування на 20-30%, і це при тому, що майже половина їх працює у сферах, які є делегованими державою повноваженнями. Також красномовним є той факт, що в європейських країнах (Польща, Словаччина) на утримання працівників місцевого смаоврядування йде 16% місцевого бюджету, а в Україні ця цифра складає лише 6%.

В результаті було прийнято рішення відхили законопроект та створити міжвідомчу робочу групу, що проаналізує існуючу ситуацію та визначить критерії, за якими можуть бути розроблені стандарти та рекомендації щодо типових штатів органів місцевого самоврядування. До складу робочої групи, зокрема, увійдуть представники всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування.

Друге питання, яке обговорювалося на нараді, стосувалося законопроекту про службу в органах місцевого самоврядування (чергова версія проекту була відхилена Верховною Радою 7 вересня та направлена Уряду на доопрацювання).

Було вирішено, що доцільно розробити новий законопроект. При Мін’юсті буде створена робоча група, яка цим займеться. Для забезпечення врахування інтересів місцевого самоврядування до її складу увійдуть представники всеукраїнських асоціацій. Найближчим часом будуть підготовлені узгоджені пропозицій  щодо нового законопроекту. Окрім того, з метою недопущення ущемлення соціальних прав працівників органів місцевого самоврядування, було прийнято рішення про доцільність відтермінування введення в дію Закону «Про державну службу», до того часу, коли буде прийнято законопроект про службу в органах місцевого самоврядування, а положення цих законів будуть гармонізовані.  Відповідну пропозицію парламенту підготує Кабінет Міністрів. 

Всі новини