09.09.2016
Верховна Рада розглянула законопроекти, покликані сприяти реформі з децентралізації
Версія для друкуВерсія для друку

8 вересня Парламент розглянув низку законопроектів, спрямованих на реалізацію реформи місцевого самоврядування:

  • про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов зміни меж районів у процесі добровільного об'єднання територіальних громад (№4676)

Прийнято в першому читанні.

Проект визначає послідовність дій в процесі призначення перших місцевих виборів у територіальних громадах, утворених в результаті об’єднання територіальних громад різних районів, та зміни меж таких районів. Запроваджуються можливості утворення об’єднаних територіальних громад, суб’єктом утворення яких є територіальні громади міст обласного значення, без зміни меж районів. Очікується голосування в другому читанні через два тижні.

  • про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо статусу старости села, селища) (№4742).

Прийнято в першому читанні.

Проект передбачає більш чітке законодавче унормування статусу старости шляхом визначення просторових меж його діяльності, кола повноважень, підстав та порядку дострокового припинення повноважень, гарантій діяльності.  Очікується голосування в другому читанні через два тижні.

  • про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування окремих адміністративних зборів до місцевих бюджетів (№4386-д).

Прийнято в цілому як закон.

Передбачається чітко унормувати питання зарахування до доходів загального фонду бюджетів об’єднаних територіальних громад, що створюються згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, окремих видів плати за надання адміністративних послуг. 

Асоціація міст України підтримувала ці законопроекти. Експерти Проекту ПУЛЬС були залучені до їх розробки.

Нагадуємо, АМУ у липні звернулася до Голови Парламенту А.Парубія з пропозицією провести День децентралізації, щоб розглянути низку законопроектів, спрямованих на реалізацію реформи місцевого самоврядування. Цей день був запланований на 14 липня 2016 року, але на жаль з політичних причин не відбувся і був перенесений на осінню сесію.

Всі новини