29.07.2016
Васильковецькій ОТГ на Тернопільщині вдалось перевиконати бюджет
Версія для друкуВерсія для друку

Навколо села Васильківці Гусятинського району у 2015 році об’єдналися ще 5 сільрад – Крогулецька, Нижбірківська, Старонижбірківська, Целіївська та Чабарівська. Усі разом вони утворили Васильковецьку об'єднану територіальну громаду (ОТГ), яка стала однією з перших на Тернопільщині.

Головою громади на виборах у жовтні 2015 року люди обрали Андрія Гайдаша – чоловіка зі спеціальністю економіста, який раніше не був очільником ні села, ні міста. Втім, сьогодні він керує населеними пунктами, в яких проживає майже 7 тис. осіб.

Андрій Гайдаш зазначає, у громаді є велика кількість соціальних об’єктів - 6 загальноосвітніх шкіл, стільки ж дитячих садочків і будинків культури. Згодом збудують пожежне депо та поліцейський відділок. На сесії вже й виділили земельну ділянку під них.

Доходи Васильковецької ОТГ перевищують видатки і в державну казну громада повертає понад 1 млн гривень. Також цьогоріч там отримали кошти на цільові програми – 4 млн 700 тис. гривень. Спрямують їх на капітальні ремонти вулиць і переведення об’єктів із газу на тверде паливо.

«Цей період був складний для нас, тому що повноваження ми беремо на себе і створюємо нову базу, нові підрозділи для функціонування нашої громади. У нас вже є відділ освіти, охорони здоров’я, культури, туризму, молоді та спорту. Фактично, зараз ми працюємо над тим, щоб дати людям доступ до послуг на місці. Часом навіть закон не встигає за нами», - розповідає голова Васильковецької об’єднаної територіальної громади Андрій Гайдаш.

Щодо робочих місць в громаді, то тут ситуація така ж, як і по всьому Заходу України, каже голова громади. Свій матеріальний добробут люди часто їдуть покращувати за кордон.

 

Всі новини