01.09.2016
В Ужгороді відбулось друге засідання Регіональної платформи розвитку місцевого самоврядування
Версія для друкуВерсія для друку

в рамках проекту ПУЛЬС

30 серпня в Ужгороді відбулося друге засідання регіональної платформи розвитку місцевого самоврядування, організоване Закарпатським РВ АМУ в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» («Пульс») за фінансової підтримки USAID.

У роботі взяли участь народний депутат України Роберт Горват, голова обласної ради Михайло Рівіс, представник Мінрегіону Сергій Шершов, начальник управління містобудування і архітектури ОДА Микола Пігуляк, міські, селищні та сільські голови, експерти, журналісти.

Тема обговорення: «Стан участі органів місцевого самоврядування та підтримки органами державної виконавчої влади децентралізаційної реформи у Закарпатській області».

Засідання відбулось у форматі «круглого столу» з метою налагодження діалогу всіх зацікавлених сторін та узгодження їх позицій щодо якнайшвидшого вирішення проблем, що зумовлюють суттєве відставання Закарпаття від інших регіонів України у здійсненні державної політики децентралізаційної реформи і втрати від цього у розвитку громад краю.

 

Відкрив засідання виконавчий директор Закарпатського РВ АМУ Іван Ревтій. «Ми зібралися не для того, щоб сьогодні шукати винних, а визначати ті шляхи, якими слід рухатися у справі реалізації децентралізаційної реформи, адже 70 % населення Закарпаття підтримують ідею добровільного об’єднання громад. При цьому практика засвідчує, що значна частина відповідальних працівників органів державної влади на місцях не усвідомлює того, що цей процес є затребуваний народом, а його реалізація прописана відповідним Законом, який необхідно виконувати»,-  підкреслив у вступному слові І. Ревтій.

«Якщо ми взяли курс на євроінтеграцію, то маємо чітко рухатися до європейських цінностей. Закарпатці зацікавлені у децентралізаційних реформах та створенні об’єднаних громад. Але ми повинні створювати сильні та успішні громади, які матимуть фінансові ресурси для розвитку інфраструктури та гідного життя жителів краю»,  - наголосив у своєму виступі голова облради Михайло Рівіс. Він підкреслив, що нинішній депутатський корпус облради підтримає збалансоване створення об’єднання громад, які працюватимуть в інтересах жителів.

Народний депутат Роберт Горват представив ряд законопроектів, що включені в порядок денний першого пленарного засідання Верховної Ради України і будуть обговорені з 6 по 9 вересня. Висловив переконання, що прийняття цих законів дозволить рухати вперед децентралізаційну реформу, проголошену Урядом, всупереч суб’єктивним перепонам деяких державних чиновників.

У дискусії взяли участь консультант з правових питань ЗРВ АМУ О.Лукша, міські голови Тячева - І.Ковач, Іршави - С.Бобик, Перечина - І.Погоріляк, Вел. Березного – Б. Кирлик, представник Мінрегону С. Шершов, головний архітектор м.Ужгород О.Боршовський та інші.

Учасники засідання платформи були єдиними у тому, що  нині вкрай важливо знайти порозуміння між різними гілками влади на місцях, щоб процес децентралізації відбувався у визначеному законодавством руслі, а його результати приносили реальні плоди поліпшення організації життя на місцях.

Всі новини