02.09.2016
В Україні запустять пілотний проект щодо погодження проектів землеустрою з використанням принципу екстериторіальності
Версія для друкуВерсія для друку

30 серпня Уряд прийняв постанову Кабінету Міністрів України «Деякі питання реалізації пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки територіальними органами Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру».

Постанова передбачає реалізацію пілотного проекту щодо подолання корупційної складової з боку територіальних органів земельних ресурсів при погодженні поданих розробниками проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, шляхом застосування принципу екстериторіальності. Таким чином усувається можливість безпосередніх контактів між розробником документації та особою, яка буде погоджувати документацію.

При цьому встановлюється наступний механізм погодження проектів землеустрою:

Розробник проекту землеустрою подає до територіального органу Держгеокадастру за місцем розташування земельної ділянки оригінал проекту у паперовому та електронному вигляді. Після перевірки територіальним органом  відповідності паперового варіанту проекту землеустрою електронному, він вносить його до системи електронного документообігу Держгеокадастру. Система електронного документообігу за принципом випадковості вибирає територіальний орган Держгеокадастру, який здійснюватиме погодження  проекту землеустрою та передає йому матеріали. В подальшому обраний територіальний орган Держгеокадастру здійснює розгляд, погодження або відмову в погодженні проекту землеустрою за існуючими вимогами, та реєструє свій висновок щодо нього в системі електронного документообігу Держгеокадастру, а оригінал висновку надсилає електронною поштою розробнику. Після цього, територіальний орган Держгеокадастру за місцем розташування земельної ділянки роздруковує оригінал висновку з електронної системи, завіряє печаткою на надає розробнику у паперовому вигляді разом з проектом землеустрою у паперовому вигляді.

Асоціація міст України вітає прийняття Урядом цієї постанови, яка оптимізує правове регулювання здійснення державного контролю за використанням земель та зменшує корупціогенні фактори.

Всі новини