31.08.2016
В Україні вже 184 об'єднані територіальні громади
Версія для друкуВерсія для друку

28 серпня перші вибори відбулися ще у 7 ОТГ

Газета «Голос України» опублікувала інформацію щодо результатів перших місцевих виборів на території семи об’єднаних територіальних громад, які відбулися 28 серпня.

На Волині відбулися вибори голови Люблинецької об’єднаної територіальної громади, що в Ковельському районі. Участь у них взяли 45 відсотків виборців. Найбільше голосів — 53 відсотки отримала нинішній Люблинецький селищний голова Наталія Сіховська. Відтепер до складу об’єднаної територіальної громади входитимуть населені пункти Старокошарівської і Мощенської сільських рад.

На виборах голови Іллінецької об’єднаної територіальної громади (Вінницька область) Володимир Ящук, чинний керівник міста, набрав уп’ятеро більше голосів від свого опонента — Сергія Яременка. Іллінецька об’єднана громада, крім райцентру міста Іллінці, включає у себе ще двадцять сільських населених пунктів. Вона стала найбільшою серед чотирьох новостворених громад області.

Так само із значним відривом виграв вибори нинішній очільник Вапнярської селищної ради Томашпільского району Вінницької області Олександр Горенюк. До складу Вапнярської об’єднаної громади увійшло сусіднє село Колоденка.

Проте не скрізь перегони відбувалися із дотриманням законодавства. Прикрий інцидент, зокрема, стався на Запоріжжі. Як повідомляє відділ громадських зв’язків ГУ НП у Запорізькій області, у неділю близько 18.30 група невідомих налетіла на виборчу дільницю в селі Долинське. На одній з урн вони зірвали пломби, а ще до двох вкинули заповнені бюлетені. Зусиллями поліції та членів комісії двох нападників — безробітних чоловіків 40 та 48 років затримано. Їх доправлено до камери попереднього утримання, розпочате слідство.

Тут варто додати, що об’єднання Долинської та Розумівської сільрад в єдину Долинську територіальну громаду перетворило останню в надто ласий шматок

28 серпня відбулися вибори голови та депутатів і у трьох об’єднаних територіальних громадах Рівненщини. За попередніми підрахунками, Локницьку ОТГ Зарічненського району (а вона об’єднала Локницьку, Нобельську, Кутинську, Кухчанську сільські ради) очолить Петро Харковець, який до цього працював Кухчанським сільським головою. Його підтримало 70 відсотків виборців. До складу ради сільської громади увійшло 22 депутати.

А ось Мирогощанську ОТГ Дубенського району, до якої увійшли Мирогощанська і Княгининська сільради — загалом дванадцять населених пунктів, очолить Світлана  Соборук, яка до цього працювала директором Іванівської школи. Її кандидатуру підтримало 35 відсотків виборців, які прийшли на вибори.

Одразу шість сільрад — Добриводська, Березинівська, Іващуківська, Козинська, Жовтнева, Пустоіваннівська — об’єдналися у Козинську ОТГ Радивилівського району. Нею керуватиме самовисуванець Юрій Костюк, який до цього працював Березинівським сільським головою. Він заручився підтримкою 40 відсотків виборців, які прийшли на вибори. А у раді ОТГ — 26 депутатів.

Загалом, як повідомив заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко, на Рівненщині вже утворено сімнадцять громад, у чотирнадцяти з них вже відбулися вибори голови та депутатів.

«На Рівненщині громади у напрямку децентралізації рухаються швидше, ніж ми вносимо їх до перспективного плану. Ми повинні вітати таке бажання та підтримати рішення жителів. Адже громади, не внесені до перспективного плану, не переходять на прямі бюджетні відносини з державою, бо залишаються великими сільрадами, — зазначив Ігор Тимошенко.— Регіональна робоча група з підготовки перспективного плану врахувала побажання громад та вирішила переглянути затверджений план і дещо його змінити.  Так, Бокіймівська, Вовницька, Хорупанська, Смордвівська, Війницька сільські ради Млинівського району виявили бажання об’єднатися у Бокіймівську ОТГ. Тараканівська та Рачинська Дубенського району утворять Тараканівську громаду. У Колківську ОТГ увійдуть Колківська, Бережківська та Залузька сільради Костопільського району. Відтак, враховуючи усі зміни, перспективний план Рівненщини нараховуватиме 60 громад. Його подамо на розгляд Рівненської обласної ради».

За інформацією "Голосу України"

Всі новини