20.07.2016
В Одесі відбулась регіональна платформа розвитку місцевого самоврядування
Версія для друкуВерсія для друку

19 липня в Одеському РВ АМУ в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС)», який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID, відбулось засідання Одеської регіональної платформи з вироблення політики у сфері місцевого самоврядування на тему: "Проект Закону України щодо змін до Конституції України в частині децентралізації влади".

 

У роботі платформи взяли участь голови міст-членів Одеського РВ АМУ, Голова Одеського РВ АМУ Одеський міський голова Г.Труханов, народні депутати України В.Гуляєв, М.Скорик, О.Пресман, Д.Голубов, А.Кіссе, В.Барвіненко і С.Ківалов, голова Одеської обласної ради А.Урбанський, представники органів місцевого самоврядування області, журналісти.

В ході засідання учасники обговорили питання розвитку місцевого самоврядування та децентралізації.  Одеський міський голова Г.Труханов відзначив роль АМУ у реалізації реформи з децентралізації: «Сьогодні Асоціація міст України повинна стати тим колегіальним органом, який вислухає думки представників міст, сіл і селищ регіонів, акумулює їх і донесе думку народу до центральної влади».

 

Також Г.Труханов заявив про неприпустимість перероподілу надходжень до місцевих бюджетів від акцизного податку на користь обласних бюджетів: «Ми вважаємо, що це неприпустимо. Як тільки нам дали можливість спланувати свої бюджети по наведенню порядку, тут же у нас цю можливість забирають. Але я хочу нагадати: понад 67% українських автомобільних доріг є комунальними. Тому я прошу не підтримувати цей законопроект і зайняти принципову позицію Асоціації міст України», закликав  він народних депутатів.

Виконавчий директор Одеського РВ АМУ В.Демченко розповів про Всеукраїнську акцію АМУ «Децентралізаційний марафон», яка вже стартувала на Одещині.

Консультант ПУЛЬСу з бюджетних питань О.Голинська виступила з презентацією "Бюджетна децентралізація: здобутки, перспективи, проблеми".

 

Також учасники засідання регіональної платформи розглянули питання, що стосуються змін до Конституції України в частині децентралізації влади, обговорили здобутки бюджетної децентралізації. Крім того, відбулася дискусія щодо проблем, пов'язаних з об'єднанням територіальних громад.


За результатами засідання народним депутатам передано перелік законопроектів, які необхідно прийняти для подальшої реалізації реформи місцевого самоврядування.

Представники  органів місцевого самоврядування та народні депутати схвалили нову форму роботи, запропоновану проектом «ПУЛЬС», яка дає можливість безпосереднього спілкування та визначення потреб місцевого самоврядування щодо підтримки законопроектів в Парламенті.

 

Дивитися відео телеканала ГЛАС

 

Всі новини