09.09.2016
Ужгород – дев’ятий обласний центр, який отримав повноваження держархбудконтролю
Версія для друкуВерсія для друку

Ужгород став дев’ятим обласним центром в Україні, який в рамках децентралізації отримав повноваження держархбудконтролю. 9 вересня акт приймання-передавання справ підписали Голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев та міський голова Ужгорода Богдан Андріїв.

Тепер місцева влада впливатиме на весь процес будівництва – від виділення земельної ділянки до прийому об’єктів будівництва в експлуатацію. Це дасть можливість громаді ефективно боротися з незаконними будівництвами та залучати нові інвестиції. Досвід міст, які вже користуються новими функціями, зокрема Луцька, показав, що місцева влада здатна збільшити обсяги будівництва  та інвестиційну привабливість галузі на 10-12%.

«Ужгород – найзахідніше місто України, яке перебрало на себе нові функції. Таким чином, воно завершило процес децентралізації серед обласних центрів західного регіону. Сподіваюсь, що незабаром цей приклад візьмуть на озброєння й інші регіони. Переконаний, що влада Ужгорода використає нові можливості на благо громади й таким чином прискорить  розвиток міста», — наголосив Голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев.

Богдан Андріїв відзначив, що в Ужгороді сформована потужна команда фахівців, яка ефективно працюватиме в сфері держархбудконтролю.

«Наша мета – допомагати добросовісним забудовникам та слідкувати за дотриманням вимог законодавства у сфері будівництва. Позитивним наслідком децентралізації стане відсутність затягування актуальних містобудівних питань. У майбутньому ми плануємо тісно співпрацювати з Держархбудінспекцією для досягнення спільного результату», — заявив міський голова Ужгорода.

Нагадаємо, що станом на сьогодні вже 9 обласних міст отримали повноваження держархбудконтролю. Серед них такі міста як Луцьк, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Чернівці, Харків, Херсон, Маріуполь.

За інформацією прес-служби ДАБІ України

Всі новини