26.08.2016
Уряд схвалив підвищення ставок оподаткування підакцизних товарів, екологічного податку та рентної плати
Версія для друкуВерсія для друку

АМУ підтримує зазначені ініціативи, які позитивно вплинуть на наповнення місцевих бюджетів

23 серпня Кабінет Міністрів України розглянув проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок деяких податків» та підтримав пропозицію Міністерства фінансів України стосовно перегляду ставок оподаткування, визначених в абсолютних значеннях, з урахуванням індексів споживчих цін, індексів цін виробників промислової продукції з наступних податків: акцизний податок, екологічних податок та рентна плата.

Асоціація міст України підтримує зазначені ініціативи Уряду, оскільки запропоновані зміни містять чимало позитивних положень, зокрема, в частині наповнення місцевих бюджетів. Зростання ставок акцизного та екологічного податків покращить екологічну ситуацію, сприятиме додатковим надходженням, виведе з тіні недобросовісних виробників та підвищить якість алкогольної продукції.

Розглядаючи ставки податків по категоріях Асоціація міст України звернула увагу на наступне:

  • Щодо лікеро-горілчаної продукції. Підвищення ставок оподаткування алкоголю – дієвий елемент у боротьбі з нелегальним ринком. Крім того, запропоновані ініціативи сприятимуть росту дохідної частини місцевих бюджетів. Зазначені заходи також сприятимуть зменшенню рівня вживання алкоголю. Разом з тим, це містить певні ризики. Так, виробники алкогольної та тютюнової продукції, враховуючи стан ринку, можуть замість підвищення цін прийняти рішення щодо скорочення внутрішніх витрат, зокрема зменшити рівень зарплат, скоротити кількість робочих місць, не залучати передові технології захисту та підвищення якості продукції.
  • Щодо тютюнових виробівПідвищення цін на тютюнові вироби є вкрай необхідним, адже зважаючи на порівняно низьку ціну на сигарети, в Україні масштабними темпами процвітає контрабанда сигарет до сусідніх країн. Водночас зростання цін дасть змогу наповнити місцеві бюджети за рахунок збільшення надходжень акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизними товарами. При цьому зазначені заходи сприятимуть зменшенню рівня тютюнопаління та покращенню стану здоров’я громадян.
  • Щодо екологічного податку. Враховуючи проблему погіршення екології, збільшення викидів і скидання забруднюючих речовин у навколишнє середовище Асоціація міст підтримує збільшення екологічного податку, що є передбачуваним і необхідним. Розмір надходжень коштів від сплати екологічного податку напряму вказує на розмір забруднення навколишнього природного середовища. Чим більшими та, відповідно небезпечнішими, будуть фактичні обсяги викидів, скидів забруднюючих речовин, види відходів, у результаті невиконання природоохоронних заходів тим більшими повинні бути суми екологічного податку для забезпечення безпечного проживання населення, що є неможливим при нинішніх ставках, адже природоохоронні заходи потребують чималих коштів.
  • Щодо користування радіочастотним ресурсом. Підвищення рентної плати за користуванням радіочастотним ресурсом містить певні загрози, оскільки оператори мобільного зв’язку приймають виважені послідовні рішення та значною мірою поповнюють бюджет України, зростання ставок користування радіочастотним ресурсом не сприятиме розвитку нових технологій та покращенню зв’язку, може зумовити зростання тарифів та зменшення користування послугами операторів, що в свою чергу зменшить доходи операторів та приріст надходжень до бюджету. Крім того, Україна й так займає одне з перших міст за податковим навантаженням на бізнес.
  • Щодо користування надрами, використання води та лісових ресурсів. Підвищення рентних платежів за користування зазначеними природніми ресурсами є також потрібним, оскільки забезпечить приріст надходжень до бюджету, його збалансованість та збереження стану навколишнього природного середовища.
Всі новини