10.08.2016
Удосконалення методології внутрішнього контролю і аудиту ефективності на основі принципів програмно-цільового бюджетування
Версія для друкуВерсія для друку

обговорили на круглому столі у Києві

8 серпня у Києві відбувся круглий стіл на тему«Удосконалення методології внутрішнього контролю і внутрішнього аудиту ефективності на основі принципів програмно-цільового бюджетування». Захід був організований в рамках проекту міжнародної технічної допомоги USAID«Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-ІІ) впровадження».

Серед учасників круглого столу були представники міністерств, Державної аудиторської служби України (ДАСУ) та громадських організацій. Асоціацію міст України представляв аналітик Центру аналізу та розробки законодавства АМУ Олександр Пильтяй.

Під час заходу було обговорено актуальні проблеми впровадження програмно-цільового методу, який може бути впроваджений для планування місцевих бюджетів 2017 року. Із доповіддю на цю тему виступила директор Департаменту методології та навчальних програм ІБСЕД Тамара Шаповал. Стан та напрями удосконалення методологічного забезпечення внутрішнього контролю та аудиту ефективності висвітила експерт ІБСЕД Олена Чечуліна. Пропозиції щодо практичної реалізації вимог чинного законодавства, а також його гармонізації з законодавством ЄС презентувала Тетяна Боровкова, начальник управління гармонізації державного внутрішнього фінансового контролю ДАСУ.

В процесі дискусії відбулося узгодження позицій зацікавлених сторін щодо необхідності запровадження та можливості імплементації в Україні принципів INTOSAI та IC-COSO, визнаних міжнародною спільнотою.[i]

Представник АМУ звернув увагу присутніх на необхідність координації заходів реформи децентралізації влади та впровадження аудиту ефективності, зокрема, врахувавши процес створення в Україні об’єднаних територіальних громад. Також варто зважати на те, що більш ніж 80% усіх підприємств, установ та організацій бюджетної сфери відносяться до комунального сектора економіки. Експерти ІБСЕД та ДАСУ підтримали пропозицію АМУ, наголосивши на інтеграції  зусиль органів державної влади та місцевого самоврядування у сфері оцінювання ефективності надання послуг, гарантованих державою.

 


[i] INTOSAI(International Organization of Supreme Audit Institutions), ІНТОСАІ є міжнародною організацією, що об'єднує вищі органи фінансового контролю (ВОФК) країн-членів ООН (189 країн-учасниць). Україна членом організації з 1998 року.

IC-COSO(Internal Control COSOIntegrated Framework) - загальна модель побудови системи внутрішнього контролю, розроблений Комітетом організацій-спонсорів Комісії Тредвея (COSO - The Committee of Sponsoring Organizations of the Treadway Commission). На сьогодні більш ніж 80% підприємств і організацій у розвинених країнах світу використовують модель внутрішнього контролю, запропоновану COSO.

 

Всі новини