14.07.2016
Учасники практикуму у Чернівцях проти перерозподілу акцизного податку
Версія для друкуВерсія для друку

питання бюджетної децентралізації обговорювалися під час заходу у рамках проекту ПУЛЬСу

12 липня у Чернівецькому РВ АМУ відбувся практикум на тему: «Актуальні питання застосування законодавства щодо бюджетної децентралізації». Захід відбувся в рамках реалізації проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.

Відкриваючи практикум, виконавчий директор РВ АМУ у Чернівецькій області П.Горюк, відзначив, що «фінансова децентралізація дозволила суттєво збільшити надходження до бюджетів міст. Це нові можливості для органів місцевого самоврядування, водночас, це і нові виклики. Гроші необхідно ефективно використати».

 

Модератором заходу виступила заступник начальника фінуправління Чернівецької міськради Т.Цимбалюк. Вона, зокрема, зауважила, що завдяки внесеним змінам до Бюджетного кодексу, дохідна частина міського бюджету виросла у 2015 році на 362 млн. грн., або на 35%. Позитивні тенденції продовжуються і в цьому році, так, впродовж першого півріччя цього року бюджет Чернівців отримав 75,9 млн. грн. акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизними товарами, що майже удвічі перевищує минулорічні показники.

Учасники практикуму високо оцінили та підтримали позицію Асоціації міст України щодо недопущення перерозподілу частини надходжень від акцизного податку на користь обласних бюджетів.

Всі новини