26.07.2016
У селищі Зоря на Донеччині навчилися і залучати грантові кошти, і самостійно вирішувати питання місцевого значення
Версія для друкуВерсія для друку

Селище Зоря (Костянтинівський район Донецької області), відповідно до Перспективного плану формування територій громад Донеччини, входить до Костянтинівської територіальної громади. Наближеність до зони бойових дій не заважає жителям селища мислити на перспективу, роблячи все можливе для розвитку своєї території. З цією метою активно залучаються кошти європейських донорів, селище постійно бере участь у конкурсах проектів і грантів.

Власний бюджет селища невеликий (650 тис. грн.), дохідна частина формується в основному за рахунок податку на землю та орендної плати. Але кожен житель громади робить свій внесок у розвиток селища і таку громадянську активність підтримують міжнародні організації.

Раніше завдяки плідній співпраці селища Зоря з різноманітними інституціями вже вдалося:

  • Впровадити інноваційні енергоефективні заходи з вуличного освітленню. З використанням сонячних фотоелектричних панелей у селищі здійснили капітальний ремонт освітлення вулиць і встановили 13 ліхтарів, які дозволяють економити до 30 тис. грн. щорічно на електриці (в рамках проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»).
  • Встановити пластикові вікна в дитячому садку «Малятко». У цій будівлі розташовується і перший клас селищної школи. Силами громади вдалося відремонтувати приміщення, облаштувати кімнати і музичний зал (за підтримки ЄС).
  • Відремонтувати школу, провести капітальний ремонт спортивного залу, закупівлю музичної апаратури та сценічних костюмів, спортивного інвентарю (завдяки допомозі Міжнародної організації з міграції).
  • Утеплити будинок школи з урахуванням енергозберігаючих технологій. Причому донори допомагають тільки з придбанням матеріалів, а ремонтує все селищна громада самостійно, щоб заощадити гроші на інші потреби. (у співпраці з благодійною організацією «Глобальна синергія»)
  • Придбати медичне обладнання для Костянтинівського реабілітаційно-діагностичного центру (в рамках третьої фази проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»). Внесок ПРООН в реалізацію цього проекту склав 75% від загальної вартості обладнання.

Важливо, що досвід співпраці з європейськими партнерами та міжнародними проектами, окрім вирішення нагальних інфраструктурних потреб, навчив громаду самоорганізації і активності, які допомагають вирішувати нагальні проблеми селища.

Так громада селища Зоря  самостійно, без залучення сторонніх коштів, відремонтувала майже кілометр водогону, фельдшерсько-акушерський пункт, зробила ремонт в групах дитячого саду, а також зібрала близько 10 тис. грн. на кардіологічну операцію одному з місцевих жителів.

У подальших планах зорянців - капітальний ремонт автошляхів в селищі, завершення робіт з вуличного освітлення, облаштування баскетбольного і футбольного майданчиків, термомодернізація будівлі дитячого садка, будівництво автономної котельні для опалення школи. 

 

Всі новини