25.08.2016
У селі Великогаєвецькій ОТГ на Тернопільщині заступила на чергування перша в Україні добровільна пожежна команда
Версія для друкуВерсія для друку

Об’єднані заради успіху громади

Як свідчить статистика, більша половина усіх пожеж на території області, виникають у сільській місцевості. Особливої гостроти проблема захисту від вогню набуває у віддалених населених пунктах. Аби дістатися туди від найближчого пожежно-рятувального підрозділу затрачається безцінний час, відлік якого у разі біди йде не на хвилини, на секунди – адже на кону стоїть порятунок нажитого важкою працею людського майна та збереження найціннішого – людського життя. Іноді професійним вогнеборцям буває важко встигнути зупинити поширення стихії, долаючи до місця події відстань у понад 30, а то й більше кілометрів. В зв’язку з цим надзвичайно важливим є створення пожежних формувань на місцях.

23 серпня в ході реалізації плану заходів щодо реалізації Пілотного проекту про створення місцевих пожежних команд та розвитку добровільної пожежної охорони в Тернопільській області на територій Великогаєвецької об’єднаної територіальної громади Тернопільського району урочисто заступила на чергування перша в нашій державі добровільна пожежна команда.

На урочисту церемонію з нагоди відкриття завітали представники центрального апарату ДСНС України, перші особи області та району, представники органів місцевої виконавчої влади та сільської громади, а також делегація пожежно-рятувальної служби області.

Відкриваючи добровільну пожежну команду голова обласної державної адміністрації Степан Барна урочисто перерізав стрічку та побажав пожежникам наснаги в почесній справі порятунку людських життів та матеріальних цінностей.

Також долучився до вітань голова обласної ради Віктор Овчарук. Він підкреслив, що створення на Тернопільщині команд добровільно пожежної охорони є важливими внеском для забезпечення безпечного життя та побуту мешканців області.

Про важливість створення в районі даного підрозділу говорив і начальник Управління ДСНС України у Тернопільській області полковник служби цивільного захисту Віктор Маслей. Вітаючи працівників новоствореного пожежного формування з початком нелегкої та вкрай важливої й потрібної громаді роботи він наголосив, що створення пожежної команди значно полегшить роботу підрозділів ДСНС. «Ми не зупинятимемося на досягнутому, а будемо продовжувати роботу, спрямовану на те, щоб навіть у найвіддаленіших, селах області діяли підрозділи місцевої пожежної охорони» – відзначив очільник пожежно-рятувальної служби області.
Cлід зазначити, що місцеві пожежні чергуватимуть у цілодобовому режимі, і у випадку виникнення пожежі, до прибуття основних сил зможуть протистояти руйнівній стихії вогню. Сільські рятувальники забезпечені необхідним обладнанням, яке дозволить їм виконувати завдання за призначенням.
Окрім того, в якості дарунків з нагоди першого чергування, підрозділ отримав пожежно-технічне обладнання.

Нагадаємо, Асоціація міст України у рамках проекту ПУЛЬС збирає та поширює успіхи реформи та кращі практики об'єднаних територіальних громад. Відеотеку, зібрану АМУ, можна переглянути у розділі "Децентралізація та успіхи реформ" на нашому каналі у Youtube за посиланням. Для зручності відео поділені за регіональним принципом.  

Всі новини