11.08.2016
Що дає децентралізація для місцевих бюджетів
Версія для друкуВерсія для друку

Публікація на Інформаційному порталі Кіровоградщини Гречка

Реформа місцевого самоврядування, децентралізація, передача повноважень на місця – ці слова сьогодні на слуху у кожного українця. Однак реальний їх зміст розуміють далеко не всі. Ще менше, орієнтуються у визначенні бюджетна децентралізація. 
Чому так багато говорять про бюджет в контексті децентралізації?

Перший етап бюджетної децентралізацій започаткований минулого року. Фактично це є основою для стимулювання громад до об’єднання та підвищення їх спроможності через механізм переходу бюджетів на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом. Це перша і вагома перевага для тих, хто підтримав реформу. У разі об’єднання, громади наділяють повноваженнями міст обласного значення, ті ж, хто ще не об’єднався, а я наголошую, Закон України "Про добровільне об’єднання територіальних громад" регламентує виключно добровільне об’єднання, залишаються осторонь цього процесу та втрачають можливість подальшого розвитку своїх територій. Можна сказати, що суть процесу децентралізації полягає у переході місцевого самоврядування на якісно новий рівень, мета якого, змінити пострадянську адміністративно – командну систему управляння на демократичну, а фактично – це є реформа органів місцевого самоврядування про яку ми говоримо останні 25 років.

Публікацію підготував Анатолій Абрамов, регіональний консультант з бюджетних питань проекту «Пульс» у Кіровоградській області

 

Всі новини