29.08.2016
Рішення Уряду скасовано через його непогодження Асоціацією міст України
Версія для друкуВерсія для друку

Оскаржуваний акт Уряду, що стосувався функціонування місцевого самоврядування, прав та інтересів територіальних громад, місцевого і регіонального розвитку, не був попередньо надісланий ані Асоціації міст України, ані органам місцевого самоврядування

25 серпня 2016 року Київський апеляційний адміністративний суд залишив без задоволення апеляційну скаргу Кабінету Міністрів України на рішення Окружного адміністративного суду від 22.06.2016 року у справі 826/2002/16, яким було визнано незаконним з моменту прийняття та скасовано пункт 8 постанови КМУ від 16.12.2015 №1173 (внесено зміни до Типових правил розміщення зовнішньої реклами, затверджених постановою КМУ від 29.12.2003 №2067).

Зазначене рішення Уряду було скасоване з мотивів недотримання Регламенту КМУ в частині погодження з всеукраїнськими асоціаціями органів місцевого самоврядування:

«Відповідно до п. 7 параграфу 33, п. 2 параграфу 41 Регламенту Кабінету Міністрів Українипід час підготовки проекту акта Кабінету Міністрів з питань, що стосуються функціонування місцевого самоврядування, прав та інтересів територіальних громад, місцевого і регіонального розвитку (згідно з тематикою консультацій, визначених Законом України "Про асоціації органів місцевого самоврядування"), такий проект акта в обов'язковому порядку надсилається всеукраїнським асоціаціям органів місцевого самоврядування.

Судом з'ясовано, що оскаржувана постанова безпосередньо стосується функціонування місцевого самоврядування, адже, згідно зі ст. 16 Закону України "Про рекламу", саме на підставі Типових правил, затверджених Кабінетом Міністрів України, органи місцевого самоврядування приймають місцеві порядки розміщення зовнішньої реклами. Оскаржувана постанова суттєво змінила процедуру реалізації повноважень місцевого самоврядування у галузі зовнішньої реклами.

Поряд з цим, всупереч вище викладеним нормам Регламенту, проект оскаржуваної постанови не був надісланий ані Асоціації міст України (всеукраїнській асоціації органів місцевого самоврядування), ані органам місцевого самоврядування.

Порушення вимог Регламенту Уряду свідчить про протиправність прийнятого акту у відповідній частині».

Детальніше з рішенням суду можна ознайомитись тут.

Нагадуємо, що в 2013 році за ініціативи Асоціації міст України була утворена робоча група з представників Києва, Дніпропетровська, Львова, Одеси, Запоріжжя, Кривого Рогу, Житомира. Учасники цієї групи напрацювали комплексні зміни до Типових правил розміщення зовнішньої реклами та Закону України «Про рекламу», які передбачають спрощення дозвільних процедур в цій сфері шляхом узгодження норм адміністративного, господарського та бюджетного законодавства для покращення умов функціонування малого та середнього бізнесу та збільшення надходжень місцевих бюджетів. Після відміни п. 8 постанови №1173 напрацьовані пропозиції набувають ще більшої актуальності і знову будуть надіслані до Уряду з проханням їх врахувати.

Всі новини