25.07.2016
Регіональні платформи в областях - результативна форма діалогу щодо розвитку місцевого самоврядування
Версія для друкуВерсія для друку

пропонуємо Вашій увазі приклад з Вінниці

24 травня відбулось засідання Регіональної платформи у Вінницькій області на тему «Прийняття змін до Конституції України в частині децентралізації» в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. У засіданні, на якому розглядались актуальні питання місцевого самоврядування, взяли участь народні депутати України, керівництво області та міста, міські голови, представники ЗМІ.

У ході заходу обговорювались питання, пов'язані з розглядом Верховною Радою України законопроектів в частині децентралізації та підтримки місцевого самоврядування. Одним з законопроектів, навколо якого розгорнулись гострі дискусії, став законопроект №4495, котрий передбачав відібрати 30% надходжень акцизного податку до обласних бюджетів. У зв'язку з цим очільники міст-членів Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України висловили стурбованість та звернулись до народних депутатів від Вінничини з проханням не підтримувати даний законопроект.

На підставі висловленого застереження міських голів, листом від 15.06.2016 №65 народний депутат України Григорій Заболотний звернувся до Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана щодо розподілу акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі нафтопродуктів, скрапленого газу, речовин, які використовуються як компонетни моторних палив, палива моторного альтернативного. Позаяк реалізація положень згаданого законопроекту призведе до зменшення доходів загального фонду бюджетів об'єднаних територіальних громад, міських, селищних, сільських бюджетів.

За дорученням Володимира Гройсмана Міністерство фінансів України підготувало лист до Вінницького РВ АМУ (завантажити), в якому зазначило про відсутність підтримки зі свого боку даного законопроекту, який став підставою збурення очільників міст. Крім того, Міністерство повідомило про недоцільність внесення будь-яких змін до Бюджетного кодексу України на даному етапі та звертає увагу на рекомендації Комітету Верховної ради України з питань бюджету відхилити вищезгаданий проект закону. 

Ці та інші питання стали предметом розгляду Регіональної платформи у Вінницькій області, у ході якої Вінницьке РВ АМУ висловило подяку за підтримку народному депутату Г.Заболотному.

 

Всі новини