12.08.2016
Президент ветував закон, який призупиняв нарахування штрафних санкцій на заборгованість комунальних підприємств
Версія для друкуВерсія для друку

законопроект 2706, прийнятий Верховною Радою 7 липня

11 серпня 2016 року Президентом України ветовано Закон України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування суб'єктів господарювання у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення» (реєстр. № 2706 від 22.04.2015), прийнятий парламентом 7 липня 2016 року.

Законом пропонується встановити мораторій на нарахування та стягнення неустойки (штрафу, пені), інших штрафних, фінансових санкцій, а також інфляційних нарахувань і процентів річних за невиконання чи неналежне виконання зобов'язань з оплати використаного природного газу та послуг з його транспортування та/або електричної енергії із суб'єктів господарювання, які надають населенню комунальні послуги з централізованого постачання холодної води, централізованого постачання гарячої води, водовідведення, централізованого водопостачання та водовідведення, централізованого постачання гарячої води, централізованого опалення, яким не відшкодовано різницю в тарифах, або не здійснено фінансування витрат, пов'язаних із наданням пільг та житлових субсидій населенню, компенсації додаткових витрат на оплату комунальних послуг в умовах підвищення цін і тарифів на послуги.

У пропозиціях Президента зазначено, що Законом для окремої категорії суб'єктів господарювання (комунальних підприємств) запроваджуються економічні преференції щодо виконання зобов'язань з оплати використаного природного газу та послуг з його транспортування та/або електричної енергії. В той же час не взято до уваги факт, що саме законодавче запровадження додаткових преференцій для енергопостачальних підприємств, зокрема через розподіл надходжень комунальних підприємств теплопостачання на користь енергопостачальних підприємств, та не виконання державою своїх зобов’язань і призвели до блокування рахунків більше 100 підприємств теплопостачання.

Також Президент України звертає увагу що станом на 10 липня 2016 року заборгованість суб'єктів господарювання, які виробляють теплову енергію, за спожитий природний газ перед НАК "Нафтогаз України" становить 20,3 мільярда гривень. А прийняття норм щодо зупинення виконавчих проваджень та заходів з примусового виконання рішень у частині стягнення відповідної заборгованості на підставі виконавчих та інших документів, що містять майнові вимоги негативно вплине на здатність НАК "Нафтогаз України" виконувати свої зобов'язання. В той же час, за словами Прем’єр-міністра України, вже за підсумками першого півріччя «Нафтогаз» вийде на прибуток понад 20 млрд гривень. На жаль, Президентом України не враховується позитивний фінансовий стан НАК «Нафтогаз України», який дозволив би пом’якшити вимоги до комунальних підприємств теплопостачання в частині стягнення штрафних санкцій та пені. Адже їх нарахування відбулося через невиконання державою своїх зобов’язань перед комунальними підприємствами по сплаті різниці в тарифах, а також витрат, пов'язаних із наданням пільг та житлових субсидій населенню.

Всі новини