30.08.2016
Польща - Буча: обмін досвідом
Версія для друкуВерсія для друку

Київське РВ АМУ розвиває міжнародне співробітництво

Напередодні Дня Незалежності до Бучі приїхала делегація з Республіки Польща. Проведені Польщею перетворення в результаті створили державу нового типу, що служить громадянам і дає можливість своєму громадянському суспільству формувати й контролювати органи публічної влади.

У рамках співробітництва, що розвивається з 2013 року між Київським Регіональним Відділом Асоціації Міст України і Союзом Гмін і Повітів Сілезького воєводств (регіональною організацією місцевого самоврядування в Сілезькому воєводстві, що на півдні Польщі), у Бучі розпочала роботу Польсько-українська літня школа доброго врядування (хорошого адміністрування). Протягом чотирьох днів спеціалісти міст Київської області спільно з польськими колегами, які представляють різні міста Польщі (Радлін, Сосновець, Жарки, Пщина, Кохановиц), обговорювали питання діяльності органів самоврядування, а також обмінювалися досвідом роботи в адміністраціях міст.

Розпочинаючи навчання, гостей привітав Бучанський міський голова Анатолій Федорук: «Приємно, що українсько-польські відносини на високому рівні і це дає можливість співпрацювати для нашої громади, розвитку і братерства».

 

Міський голова Бучі поінформував присутніх про прийняте рішення Бучнаською міською радою – перейменування вулиці Рози Люксембург на Сілезьку на честь Сілезького воєводства, що в Польщі. Символічну табличку з надписом нової вулиці у Бучі подарували польським гостям на згадку. А бучанці пам’ятатимуть про приїзд польської делегації, дивлячись на дерева, що висадили разом вздовж новоназваної вулиці на знак українсько-польської дружби.

Польські гості взяли участь в урочистостях, присвячених Дню Державного Прапора та Незалежності України, висловивши в  привітаннях своє ставлення до нашої держави як надійного партнера та сподівання на подальший розвиток співробітництва.

Також поляки, деякі з них вже не вперше у Бучі, відмітили, що місто помітно змінилося протягом останнім двох років на краще. Польська делегація висловила українським громадянам патріотичну підтримку. 

Лєшек Щотка, голова ради міста Пщина:

- Україна - це велика держава з величезними можливостями,яка тепер знаходиться в скрутній ситуації, перш за все зогляду на анексію Криму Росією і гібридну війну, що триває в східних областях України. Від імені властей міста Пщина і Союзу Гмін і Повітів Сілезького воєводства, нашої делегації від усього серця бажаємо вам в день Незалежності України безпеки і міцного миру, багато успіхів у розвитку вашого міста, Києва і Київської області  та й  усієї України, а також доброго здоров'я, щастя і всілякого благополуччя усім вам і членам ваших сімей.  

Магришь Вітольд, керівник відділу реалізації програм проектів союзу гімн і повітів Силезького воєводства:

- На сьогдні у рамках ще не дуже тривалого співробітництва ми разом досягли вже немало. Ми організували стажування мерів і інших представників органів місцевого самоврядування України в наших містах і сільських гмінах. Ми постійно організовуємо обмін інформацією. Було засновано побратимськеспівробітництво між деякими містами Київської області та містами Сілезького воєводства. Мали місце вдалі обміни візитами делегацій місцевого самоврядування. 

Лукаш Фридель, керівник спілки охорони атмостфери та земної поверхні Воєводського фонду охорони середовища та водного господарства:

- Обидві сторони налаштовуються на багаторічне добре співробітництво з конкретними результатами. З обох сторін ми прагнемо зміцнення зв’язків і дружби між нашими народами, державами, місцевими спільнотами, підприємствами, науковими і культурними установами, ащо найважливіше, конкретними сім'ями і людьми з обох сторін; розбудови глибоких і міцних зв'язків і взаємовигідного співробітництва, передусім в площині місцевого самоврядування, а в майбутньому, ми маємо надію, також в сфері економіки, освіти, культури і науки. У минулому, коли українці і поляки співпрацювали між собою,ми були здатні досягти разом дуже багато. Ми твердо віримо, що так буде і в майбутньому. 

Піотр Дерейчик, війт гімни Мєджьно:

- Дуже позитивні враження отримав від свята Дня Прапора України. Помітно участь в даному заході громадськості й розуміння того, що Державний Прапор - це те, що об'єднує українську націю. Я вже вдруге у вашому місті. Мені дуже подобається формат ваших свят, які більш урочисті порівняно з нашими. Вражає гостинність й щирість бучанців. Незважаючи на складну ситуацію у вашій країні, помітний патріотизм, видно силу духу народу. У Польщі також свято прапора відзначають, проте не на такому високому рівні, як у вас.

Василь Олексюк, секретар Бучанської міської ради:

- Перший день діяльності польсько-української літньої школи хорошого адміністрування пройшов у теплій, дружній атмосфері. Багато чого корисного й нового привезла нам колеги з Республіки Польща. Делегація Сілезького воєводства поділилася з нами своїми знаннями в місцевому самоврядуванні, написанні проектів на отримання європейських грантів. Також піднімалося питання про адміністративно-територіальний устрій. Поляки розказали на своєму прикладі як у них відбувався об’єднавчий процес. Протягом наступних днів навчання буде насичене більш практичною роботою. 

Всі новини