15.07.2016
Нові правила бюджетного законодавства – для ОТГ тема актуальна і важлива
Версія для друкуВерсія для друку

проект ПУЛЬС проводить практикуми із застосування законодавства

14 липня в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує АМУ за підтримки USAID Миколаївське регіональне відділення Асоціації міст України провело практикум на тему: «Практичні підходи для впровадження органами місцевого самоврядування нових правил бюджетного законодавства»Учасники практикуму – сільські, селищні голови, начальники фінансово-економічних відділів, спеціалісти з бухгалтерського обліку та звітності, головні бухгалтери.

 

Відкрила захід виконавчий директор Миколаївського регіонального відділення АМУ Т.О.Яблоновська, яка зазначила, що практикуми, як форма роботи з громадами, які йдуть до об’єднання і тими, які об’єдналися, - проводяться з метою надати їм практичну допомогу із застосування законодавства. Миколаївське РВ АМУ організовує практикуми у форматі фахових майстерень, на які запрошуються різні групи слухачів. Заступник виконавчого директора Л.О.Головатова акцентувала увагу на важливості вибраної тематики для практикуму, повідомила, що у поточному році предметом обговорень на подібних заходах були зміни у законодавстві, які стосуються органів місцевого самоврядування,  електронне врядування тощо.  Обрання темою практикуму питань щодо законодавчих засад та здобутків реформи бюджетної децентралізації – закономірна реакція на злобу дня: бажання допомогти фахівцям удосконалити практичні підходи з застосування нових правил бюджетного законодавства.

Модератор заходу – регіональний консультант з бюджетних питань Ю.А.Забродкіна спрямувала увагу учасників практикуму у формі роботи з прослуховування лекції, виконання інтерактивних вправ, загальної дискусії. Було скомпоновано два напрями практикуму. Перший – законодавчі засади удосконалення місцевих бюджетів та міжбюджетних відносин в рамках проведення реформи місцевого самоврядування в Україні. Другий – практичний досвід формування проектів місцевих бюджетів на наступний бюджетний період.

У полі зору модератора заходу були питання нормативно-правової основи формування доходної частини місцевих бюджетів; нормативно-правого забезпечення формування видаткової частини місцевих бюджетів; міжбюджетні відносини, нормативне визначення та застосування джерел фінансування місцевого бюджету. У практичній частині Юлія Забродкіна познайомила слухачів з процедурою, етапами, термінами формування бюджетного запиту, підготовкою проекту рішення про затвердження бюджету та пояснювальної записки до нього, вимогами до складання річного та помісячного розпису місцевого бюджету.

Під час жвавої дискусії своїми напрацюваннями поділись заступник Новоодеського міського голови Світлана Зла, Ліна Шаповал – Березанська селищна рада, Наталя Лаврик, Оксана Климочко – Куцурубська об’єднана територіальна громада, Кіровский сільський голова Галина Антонюк, Радсадівський сільський голова Наталя Мокрицька. Учасники практикуму відізвались про захід як корисний, подякували модератору за належну роботу, організаторські і лекторські вміння, створену можливість збагатити свої знання.

Всі новини