04.08.2016
Неочікувані результати децентралізації: бізнес почав виводити податки з тіні, що збільшило доходи ОТГ мінімум у тричі
Версія для друкуВерсія для друку

повідомляють регіональні консультанти АМУ

Реформа децентралізації триває, і попри певні труднощі, з якими стикнулися першопрохідці, об’єднані територіальні громади запорізької області демонструють обнадійливі успіхи.Влада виконала свої зобов’язання перед тими, хто створив об’єднання громад. Наприклад, з державного бюджету виділено 46,5 мільйонів гривень на розвиток інфраструктури у цих об’єднаннях. Важливо зауважити, що на які саме проекти будуть витрачені кошти — вирішують самі об’єднані громади. "Але для нас було принципово, згідно постанови, щоб ці заходи були в плані розвитку тих територій", — поінформувала присутніх Зінаїда Бойко, заступник голови-керівника апарату Запорізької обласної державної адміністрації.

Маргарита Трипольська, представник регіонального Офісу реформ Асоціації Міст України, закликала людей не гаяти час, і чим швидше завершити формування об’єднаних громад згідно плану, щоб мати змогу отримувати бюджетні кошти у 2017 році:- Наразі ми реалізуємо всеукраїнську акцію Децентралізаційний марафон. Стартував він під час Муніципального форуму, який відбувся в Одесі під головуванням голови Асоціації міст України Віталія Кличко, віце-прем’єр-міністра України Геннадія Зубка та заступника голови Адміністрації Президента України Віталія Ковальчука.

Відповідно до цієї акції, по всій Україні, до кінця року, повинно відбутися близько 1000 інформаційних заходів. Запорізька область також бере участь у цьому, і ми повинні провести 50 інформаційних заходів, які проводяться спільно з Запорізькою обласною державною адміністрацією, обласною радою та представниками вже утворених об’єднаних громад. Не можна робити реформи сидячи у кабінеті, а потрібно дивитися, які проблеми є у людей, бажання, потрібно уміти їх чути.

Окремо зазначу ризики, які можуть виникнути у громад, котрі об’єднуються не у відповідності перспективного плану. Відповідно до Закону про добровільне об’єднання територіальних громад та Бюджетного кодексу України, всі ті фінансові преференції, про які ми говоримо, отримують саме ті громади, які утворилися відповідно до перспективного плану.

Тому сьогодні докладаються зусилля, щоб внести зміни до цього перспективного плану, бо така ситуація характерна не лише для Запорізької області.

Олександра Оляніна,консультант з бюджетних питань Асоціації міст України, випромінювала не безпідставний оптимізм:

- Шість громад, які були створені у минулому році, успішно завершили перше півріччя.

Цифри та роботи, які відбуваються у цих громадах говорять самі за себе. У першому півріччі минулого року, шість сільських рад, які наразі увійшли до складу об’єднаних територіальних громад, мали сукупно 10 мільйонів 500 тисяч гривень доходів. У поточному році, за аналогічний період, вони отримали трохи більш як 30 мільйонів гривень, тобто на 22 мільйони гривень доходів більше. Це лише доходи, без урахування субвенцій, дотацій із державного на освіту, охорону здоров’я та інше.

Тобто у три з лишнім рази зросла доходна база об’єднаних територіальних громад у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Зокрема зросли надходження від податку на доходи фізичних осіб, це говорить про те, що бізнес, який надавав допомогу сільським радам, повернувся обличчям і став виводити податки з тіні.

За інформацією Запорізького Медіа Центру

 

Всі новини