29.07.2016
Мінрегіон передав Держгеокадастр Мінагрополітики
Версія для друкуВерсія для друку

Повноваження із формування державної політики у сфері земельних відносин, у галузі топографо-геодезичної і картографічної діяльності, державного земельного кадастру, використання та охорони земель усіх категорій і форм власності передано від Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ до Мінагрополітики України. Це рішення закріплено урядовою постановою, що внесла зміни у низку нормативно-правових документів, які регулюють земельні відносини в Україні.

Мінрегіон вважає згадане урядове рішення оптимальним на даний час. Має відбутись повноцінна земельна децентралізація. Відтак парламент має якнайшвидше прийняти законопроекти №4355 щодо передачі громадам земель за межами населених пунктів та №4390 щодо планування територій. Земля як ресурс стане дієвим механізмом соціально-економічного розвитку територій, джерелом наповнення місцевих бюджетів, ефективним ресурсом зростання громад та їх мешканців. Землі сільгосппризначення треба передати у власність об’єднаних територіальних громад. Така структура, як Держгеокадастр у вигляді окремого центрального органу виконавчої влади в Україні, громіздкого та з широким колом повноважень, взагалі не потрібна. Його функції мають полягати виключно у веденні земельного кадастру.

Також  внесено зміни у документи, що регламентують підпорядкування та підзвітність Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру. Тепер цей орган, що опікується державною політикою у сфері  земельних відносин, координуватиметься Урядом безпосередньо через Міністра аграрної політики і продовольства.

Всі новини