19.08.2016
Міністерство фінансів та Міністерство економічного розвитку і торгівлі підтримали зусилля Асоціації міст України, спрямовані на зміцнення фінансової автономії місцевого самоврядування
Версія для друкуВерсія для друку

Мінфін та МЕРТ спільно розробили проект постанови «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 р. № 957» щодо перегляду мінімальних цін на алкогольну продукцію. Дію цього регуляторного акту спрямовано, насамперед,  на подолання негативних тенденцій, що виникли у сфері виробництва та обігу алкоголю внаслідок зростання тіньового сектору. Нові мінімальні ціни буде встановлено на середньому рівні, який сьогодні склався на ринку легальних виробників, підприємств оптової і роздрібної торгівлі, а отже, забезпечать підвищення якості алкогольної продукції.

До того ж, мінімальні ціни на алкоголь протягом 2015-2016 років зарекомендували себе як надійне джерело доходів місцевих бюджетів (від 5%-го акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів), а отже підвищення мінімальних цін до рівня економічно обґрунтованих забезпечить, за розрахунками АМУ, додаткові надходження у місцеві бюджети в обсязі 300 млн грн на рік.

Асоціація міст України підтримує проект постанови Кабінету Міністрів, винесений Міністерством фінансів на публічне обговорення (перейти)

АМУ виступала одним з ініціаторів звернень та неодноразово надавала органам державної влади пропозиції щодо врегулювання/вирішення зазначеної проблеми: 

Всі новини