01.09.2016
Міністерство фінансів провело бюджетні консультації з Всеукраїнськими асоціаціями органів місцевого самоврядування
Версія для друкуВерсія для друку

30 серпня Міністерство фінансів України відповідно до Закону України «Про асоціації органів місцевого самоврядування» проведено бюджетні консультації з Всеукраїнськими асоціаціями органів місцевого самоврядування щодо формування місцевих бюджетів на 2017 рік. У заході взяли участь директори департаментів фінансів обласних та Київської міської державних адміністрацій, представники Верховної Ради України, зокрема, Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, Секретаріату Кабінету Міністрів України, Державної казначейської служби України, Асоціації фінансистів України. Асоціацію міст України представляв перший заступник Виконавчого директора О.Слобожан.

  

В ході консультацій розглянуто питання взаємовідносин державного бюджету з місцевими бюджетами та підходи до розрахунків міжбюджетних трансфертів на 2017 рік, стан виконання місцевих бюджетів у поточному році, особливості планування місцевих бюджетів на 2017 рік у програмно-цільовому форматі, гендерне бюджетування на місцевому рівні у 2016 році.

Крім того, заслухано проблемні питання виконання місцевих бюджетів у 2016 році та обговорено основні засади планування місцевих бюджетів та трансфертної політики у 2017 році. В ході жвавої дискусії з представниками регіонів та асоціацій було висловлено ряд конструктивних пропозицій, які керівництво Мінфіну пообіцяло розглянути при формуванні виваженої бюджетної політики наступного року та врегулюванні нагальних проблем поточного року.

На нараді Міністерством фінансів запропоновано змінити підходи щодо фінансування освітньої та медичної галузей, зокрема, розглянуто можливість передачі видатків на оплату комунальних послуг та енергоносіїв в галузі охорони здоров’я на рівень місцевих бюджетів та фінансування за рахунок освітньої субвенції лише видатків на оплату праці педагогічних працівників.

Асоціацією міст України відстоювалась позиція щодо необхідності передачі додаткового фінансового ресурсу на місця при реалізації зазначених новацій, запропоновано та обґрунтовано новий механізм розподілу податку на доходи фізичних осіб, порушено проблемні питання виконання місцевих бюджетів у 2016 році та запропоновані шляхи їх вирішення.

 

Водночас, Асоціацією передано матеріали з пропозиціями щодо формування місцевих бюджетів у 2017 році та ряд законопроектів, які врегульовують ряд проблемних питань здійснення бюджетного процесу, зокрема по унормуванню питання фінансування професійно-технічних навчальних закладів, використання коштів державного фонду регіонального розвитку та фінансування дорожнього галузі, а також фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження.

Крім цього, Асоціація міст України виступила категорично проти перерозподілу акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі нафтопродуктів, скрапленого газу, речовин, які використовуються як компоненти моторних палив, палива моторного альтернативного, єдиного податку та плати за землю на обласний рівень та довела свою позицію переконливими обґрунтуваннями.  

 

В другій частині заходу учасникам представлено стан реалізації проекту «Гендерне бюджетування в Україні» на місцевому рівні у 2016 році та завдання на найближчу перспективу, а також ознайомлено з особливостями формування місцевих бюджетів на 2017 рік у програмно-цільовому форматі.

Захід організований Міністерством фінансів України за підтримки проекту «Ґендерно-орієнтоване бюджетування в Україні».

Детальніше про захід читайте на сайтах Мінфіну та Проекту

Всі новини