15.07.2016
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ВИДІЛИВ МАЙЖЕ 98 МЛН. ГРН. НА ФІНАНСУВАННЯ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ
Версія для друкуВерсія для друку

Асоціація міст України вітає такі кроки Уряду, але констатує, що цих коштів не достатньо для повного фінансового забезпечення професійно-технічних установ

14 липня 2016 року Уряд прийняв постанову №420 щодо розподілу стабілізаційної дотації місцевим бюджетам на видатки для професійно-технічної освіти у розмірі 97 млн 994 тис. 600 гривень.

Виділені кошти розподілені між 20-ма містами обласного значення, в яких питома  вага видатків на фінансування професійно-технічних навчальних закладів є більшою, ніж 20% від загального обсягу видатків місцевого бюджету. Це допоможе утримати фінансування професійно-технічних навчальних закладів в містах, де існує реальна обмеженість необхідного фінансового  ресурсу та які не в змозі забезпечити власне фінансування та належне функціонування закладів професійно-технічної освіти.

Загалом, Асоціація міст України вітає такі кроки Уряду, але разом з тим, відзначає, що даних коштів не достатньо для:

  • повного фінансового забезпечення професійно-технічних установ
  • виплати заробітної плати працівникам
  • стипендіального забезпечення учням
  • харчування учнів
  • підтримання належного стану матеріально-технічного забезпечення закладів ПТО.

Асоціація міст України неодноразово зверталася до Уряду з проханням виділити кошти для належного фінансування професійно-технічної освіти. Так, 27 травня 2016 року під керівництвом Голови Асоціації міст України Кличка Віталія Володимировича прийнято рішення Правління Всеукраїнської організації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» щодо звернення до Прем’єр-Міністра України В.Б. Гройсмана з проханням виділення додатково до передбачених 500 млн. гривень стабілізаційної дотації 1,5 млрд. гривень для фінансування закладів ПТУ в містах обласного значення у 2016 році шляхом внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 16 вересня 2015 р. № 727 «Деякі питання стабілізаційної дотації з державного бюджету місцевим бюджетам».

АМУ висловлює сподівання, що подальші дії та напрацювання Уряду щодо забезпечення належного фінансування ПТУ дадуть змогу уникнути закриття професійно-технічних навчальних закладів освіти та забезпечити виконання захищених статей.

 

Всі новини