29.07.2016
Дискусійний майданчик «Як побудувати ефективну систему соціальних послуг?»
Версія для друкуВерсія для друку

відбувся 27 липня за участі аналітика АМУ

27 липня аналітик Центру аналізу та розробки законодавства Асоціації міст України Назар Миколюк взяв участь у дискусійному майданчику тижневика «Деловая столица» на тему: «Як побудувати ефективну систему соціальних послуг». В обговоренні брали участь представники Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Міністерства соціальної політики України, Інституту суспільно-економічних досліджень, Київської міської державної адміністрації.

Дискусія проводилась навколо питань фінансування закладів соціального захисту населення, обліку осіб, які потребують соціальних послуг та передачі організації соціального забезпечення на місця.

 

Аналітик АМУ зазначив, що передача повноважень щодо організації надання соціальних послуг має відбуватись з урахуванням спроможності територіальних громад їх реалізовувати (із дотриманням принципу субсидіарності). Тобто у випадках наявності ресурсів (як кадрових так і фінансових) органи місцевого самоврядування можуть здійснювати функції з питань соціального забезпечення.

Нагадаємо, на сьогодні організація надання соціальних послуг у містах районного значення, селищах та селах здійснюється районними державними адміністраціями, зокрема, через районні центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та територіальні центри соціального обслуговування (надання соціальних послуг). У більшості випадків, первинний рівень органів місцевого самоврядування на цих територіях з об’єктивних причин не здатен виконувати такі функції.

Всі новини