15.08.2016
Черкаський міський голова А.Бондаренко: Самоврядні бюджети в результаті децентралізації фінансів отримали значний додатковий ресурс
Версія для друкуВерсія для друку

підсумки практикуму із застосування законодавства в Черкаському РВ АМУ

Черкаське регіональне відділення 12 серпня провело практикум із застосування законодавства на тему:«Особливості виконання місцевих бюджетів в умовах фінансової децентралізації: правові та практичні аспекти», в рамках проекту USAID  «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України.

Відкриваючи практикум, голова Черкаського регіонального відділення, Черкаський міський голова Анатолій Бондаренко зазначив, що в країні відбулись позитивні зміни в процесі децентралізації фінансів. Міста і села, самоврядні бюджети отримали значний додатковий ресурс. Так, зокрема, бюджет міста Черкаси в цьому році складає понад 2 млрд. грн., сформовано бюджет розвитку в розмірі майже півмільярда  грн., що дало змогу спрямувати кошти в інфраструктурні проекти. Жителі Черкас побачили, що місто «вдихнуло» нове життя, почало розвиватись. Разом з тим, в законодавчій і нормативній базі, що регулює фінансові питання, є негаразди, які потребують вирішення, - підкреслив Анатолій Бондаренко.

Модератор практикуму Наталія Джуган, директор Департаменту фінансової політики Черкаської міської ради,  організувала всебічне висвітлення, живі дискусії, практичні навчання та інноваційні презентації зазначеної теми.

В ході роботи практикуму було обговорено такі питання:

  • Законодавчі новації бюджетної децентралізації: розширення джерел наповнення самоврядних бюджетів; новації встановлення місцевих податків і зборів; нові "передані" повноваження і мотивація профільного міністерства; загрози незворотності реформ (завантажити презентацію)
  • Результати децентралізації фінансів на прикладі бюджету міста Черкаси 2016року (завантажити презентацію)
  • Виконання бюджету міста Черкаси за 6 місяців 2016 року (завантажити презентацію)
  • Досвід міста Черкаси в процесі демократизації формування бюджетів громад: відкритість і прозорість бюджету; широке обговорення питань з формування та виконання бюджету; запровадження програми "громадський бюджет" в місті (завантажити презентацію)

Учасники практикуму охоче ділились досвідом, озвучували проблеми та відразу отримували кваліфіковані відповіді і поради. Захід, на думку представників органів місцевого самоврядування, пройшов результативно, а отримані знання стануть для них практичним посібником в бюджетній роботі.

 

 

Всі новини