02.09.2016
Асоціація висловлює занепокоєння з приводу можливого скорочення доходів бюджетів громад
Версія для друкуВерсія для друку

у разі ухвалення Верховною Радою законопроектів №4030а та №4030а-1

На розгляд до Верховної Ради України винесено законопроекти №4030а та №4030а-1, спрямовані на удосконалення законодавства у сфері охорони громадського здоров’я від шкідливого впливу тютюнового диму. Підтримуючи положення законопроектів у частині обмеження місць для паління, посилення відповідальності за паління у заборонених місцях, запровадження стимулів для профілактики тютюнопаління і скорочення кількості курців серед населення, Асоціація міст України звертає увагу на можливі негативні економічні наслідки запровадження окремих положень цих законопроектів.

На території місцевих громад здійснюють підприємницьку діяльність більш ніж 70000 точок роздрібної торгівлі, які серед інших товарів реалізують тютюнові вироби, і переважна частина з яких є суб’єктами малого та середнього бізнесу. Реалізація окремих норм законопроектів, зокрема, щодо переобладнання торговельних площ, може призвести до масованого припинення підприємницької діяльності цих суб’єктів або переходу їх до тіньового сектору.

В умовах децентралізації 5%-й акцизний податок і плата за ліцензії на право роздрібного продажу підакцизних товарів посідають одне з найважливіших місць серед джерел доходів територіальних громад. Зокрема, протягом 2015 - 7 місяців 2016 років обсяг нарахувань від акцизного податку по категорії «тютюнові вироби» склав 3262,1 млн грн., що складає майже 25% надходжень місцевих бюджетів від акцизного податку. 

Потенційні втрати від ухвалення в існуючому вигляді законопроектів №4030а та №4030а-1 протягом 2017 року оцінюються у близько 858,3 млн. грн. При цьому жодних фінансових компенсаторів з боку держави, як це передбачено ст. 142 Конституції України, законопроектами не передбачено.

Асоціація міст України наполягає на застосуванні більш зваженого підходу при запровадженні нових законодавчих обмежень у сфері торгівлі підакцизними товарами. У зв’язку з цим, АМУ звернулася до Голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я О.Богомолець, а також до Кабінету Міністрів України з пропозиціями щодо проведення консультацій для вироблення спільної позиції при вирішенні проблем охорони громадського здоров’я від шкідливого впливу тютюнового диму.

Зокрема, Асоціація наполягає на необхідності:

- належного фінансово-економічного обґрунтування законопроектів №4030а та №4030а-1

- розробці положень щодо запобігання корупції та нелегальній торгівлі тютюновими виробами

- узгодження термінів запровадження обмежень з всеукраїнськими асоціаціями органів місцевого самоврядування та всеукраїнськими громадськими організаціями, які представляють інтереси суб’єктів малого і середнього підприємництва.

Читати:

 

 

 

Всі новини