16.08.2016
Асоціація висловила позицію щодо законопроекту «Про оцінку впливу на довкілля»
Версія для друкуВерсія для друку

АМУ за дорученням Прем’єр-Міністра України В.Гройсмана  опрацювала зауваження та пропозиції до проекту Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», викладені у листі Конфедерації будівельників України.

Законопроектом передбачено проведення оцінки впливу на довкілля широкого переліку видів діяльності, в тому числі й тих, що проводитимуться на місцевому рівні. Рішення з оцінки впливу на довкілля, яким встановлюється допустимість здійснення планованої діяльності та визначаються екологічні умови її здійснення, прийматимуть обласні державні адміністрації (відповідний підрозділ з питань екології та природних ресурсів).

На думку експертів АМУ, така норма обмежує право територіальної громади самостійно вирішувати питання місцевого значення визначені статтею 140 Конституції України.

Асоціація міст України підтримує зауваження Конфедерації будівельників України та наголошує на неприпустимості прийняття законопроекту у запропонованій редакції.

З метою забезпечення виконання Україною міжнародних зобов’язань в рамках Конвенції Еспоо та Оргуської Конвенції рекомендуємо встановити, що Рішення з оцінки впливу на довкілля має рекомендаційний характер при прийнятті рішення про здійснення планової діяльності.

Відповідний лист АМУ направлено до Міністерства екології та природних ресурсів України.

Центр аналізу та розробки законодавства АМУ

 

 

Всі новини