15.07.2016
Асоціація розробила законопроект щодо збору на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає на території зони спостереження
Версія для друкуВерсія для друку

Експерти Асоціації міст України підготували проект Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо збору на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає на території зони спостереження».

Проект покликаний врегулювати суперечливість бюджетного та спеціального законодавства у сфері використання ядерної енергії, виключити ризики нецільового використання коштів збору, забезпечити повноту отримання місцевими бюджетами коштів на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення.

Проблема полягає у тому, що відповідно до норм бюджетного законодавства (Бюджетний кодекс України, Закон України «Про Державний бюджет України на 2016 рік») збір на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає на території зони спостереження належить до доходів загального фонду Державного бюджету України,  відповідна субвенціяз державного бюджету місцевим бюджетам також передбачена по загальному фонду. В той же час  Законом України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» визначено, що фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення здійснюєтьсяіз спеціального фонду Державного бюджету України за рахунок збору на соціально-економічну компенсацію ризику населення.

Питання не отриманнямісцевими бюджетами в повному обсязі з Державного бюджету коштів на такі цілі неодноразово піднімалося на засіданнях АМУ. Зокрема, на під час проведення ХІІ Українського муніципального форуму (21-23 червня, м.Одеса) на цій проблемі наголосив Славутський міський голова В.Сидор.

7 липня на засіданні Уряду це питання озвучив Перший заступник виконавчого директора АМУ О.Слобожан під час розгляду проекту постанови Кабінету Міністрів України про внесення змін до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження.

За дорученням Прем'єр-міністра України, отриманого на засіданні Уряду, АМУ підготувала законопроект  «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо збору на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає на території зони спостереження» та направила його Віце-прем'єр-міністру України - Міністру регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Г.Зубку з проханням  дати доручення Міністерству фінансів України розглянути цей проект та у найближчий час внести на розгляд Верховної Ради України.

Всі новини