08.08.2016
Асоціація надала МОН пропозиції до Інструкції з обліку дітей шкільного віку
Версія для друкуВерсія для друку

За підсумками роботи круглого столу, що відбувся 12 липня 2016 року в Міністерстві освіти і науки України, Асоціація міст України провела опитування органів місцевого самоврядування на предмет необхідності внесення змін до Інструкції з обліку дітей та підлітків шкільного віку, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 12.04.2000 № 646.

Експерти АМУ, опрацювавши та узагальнивши відповіді органів місцевого самоврядування, пропонують внести такі зміни до нормативно-правових актів, у цій сфері:

  1. Вилучити частину першу статті 18 Закону України «Про загальну середню освіту», якою передбачено закріплення за загальноосвітніми навчальними закладами відповідних територій обслуговування, оскільки батьки та особи, які їх замінюють, мають право обирати навчальний заклад для неповнолітніх дітей незалежно від місця проживання.
  2. Викласти частину шістнадцяту статті 6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» у такій редакції:

«Надання органами реєстрації та центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері реєстрації фізичних осіб, відомостей про місце проживання особи та інших персональних даних здійснюється виключно у випадках, передбачених законами України, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини або за згодою самої особи. Дозволяється надання органами реєстрації інформації про дітей та підлітків шкільного віку без згоди осіб відповідному органу управління освітою або уповноваженому виконавчим органом міської, селищної та сільської ради з метою їх обліку та здобуття ними повної загальної середньої освіти».

Чинна правова норма забороняє надавати таку інформацію без офіційного дозволу осіб, інформація про яких внесена до бази реєстрації фізичних осіб, та ускладнює процедуру обміну інформацією між органом реєстрації та органом управління освітою в частині обліку дітей та підлітків.

  1. Внести зміни до Інструкції, передбачивши:
  • забезпечення первинного формування списків дітей від 0 до 18 років органами реєстрації територіальної громади;
  • покладання відповідальності за виявлення учнів, які зареєстровані у реєстрі територіальної громади,але не навчаються у навчальних закладах, на органи управління освітою або за відсутності таких органів у структурах органів місцевого самоврядування на уповноважених виконавчим органом міської, селищної та сільської ради;
  • покладання відповідальності щодо виявлення дітей та підлітків шкільного віку, які проживають у соціально-неспроможних сім’ях або з інших причин не відвідують навчальні заклади, та повернення на навчання таких дітей та підлітків на органи внутрішніх справ, служби усправах неповнолітніх.

До моменту прийняття таких змін АМУ вважає за необхідне продовжити облік дітей та підлітків шкільного віку за традиційним алгоритмом, а після внесення змін  Інструкції  у подальшому необхідно запровадити Єдиний інформаційний реєстр обліку дітей та підлітків шкільного віку в Україні, захищений відповідним чином, технічним адміністратором якого буде Міністерство освіти і науки України.

Окрім того, Асоціація висловила підтримку офіційної позиціїМіністерства освіти і науки України щодо незалучення вчителів доорганізації роботи з обліку дітей та підлітків шкільного віку.

Відповідний лист АМУ направлено Міністерству освіти і науки України.

 

Всі новини