05.08.2016
798 громад подали заявки про ініціювання об'єднання (ІНФОГРАФІКА)
Версія для друкуВерсія для друку

заявив Віце-прем’єр-міністр Г.Зубко

В Україні триває процес добровільного об'єднання громад. Це на брифінгу 4 серпня підкреслив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко.

"Почався процес добровільного об'єднання. Сьогодні у нас вже є 177 громад, які об'єдналися. 798 громад вже подали заявки про ініціювання об'єднання, а 245 ініціювали вибори в своїх громадах. Ближче до кінця серпня ми побачимо, скільки їх буде. Але робота з підготовки таких виборів вже ведеться", - зазначив Зубко.

За словами міністра, реформа децентралізації є ключовою.

"Я вважаю, що це стратегія національного успіху. Це саме та реформа, яка руйнує стару радянську систему. Тільки півтора роки тому ми почали рухатися в напрямку руйнування централізованої системи, яка залишилася від радянської України, коли рішення приймалися в Києві і чиновники призначалися і визначали пріоритет розвитку кожної громади. Сьогодні ми рухаємося в напрямку передачі повноважень, фінансів і можливостей для розвитку громад", - пояснив Зубко.

Міністр повідомив, що на сьогоднішній деньдо Фонду регіонального розвитку подано 777 проектів від місцевого самоврядування та 881 проект від об'єднаних територіальних громад.

"Це конкретні школи, дитячі сади, заходи з енергоефективності - то, що змінює якість життя українців безпосередньо в містах", - повідомив Зубко.

За матеріалами Мінрегіону

Всі новини