12.08.2016
«НЕ ЧЕКАЙТЕ ОБІЦЯНОК, А ВЧІТЬСЯ ПЛАНУВАТИ ТА РОЗПОРЯДЖАТИСЯ ВЛАСНИМИ РЕСУРСАМИ»
Версія для друкуВерсія для друку
Про життя Мокрокалигірської об'єднаної громади розповідає районна газета "Сільські обрії" (Катеринопільський район Черкаської області) в рамках циклу публікацій «А як у сусіда?»
Дорогі читачі «районки». Ми розпочинаємо цикл публікацій «А як у сусіда?», щоб розповісти, за яким сценарієм розвиваються вже об’єднані територіальні громади не лише в нашій області, а й по країні в цілому. Адже їх уже 179. Можливо, керівники ваших громад скоріше наважаться зробити рішучий крок вперед. Оскільки є ризик, що за них це зробить хтось інший.
Знайомтеся: Вікторія Пипа, сільський голова Мокрокалигірської сільської ради та однойменної об’єднаної громади, що в Катеринопільському районі. У її складі сім населених пунктів: Мокра Калигірка (адміністративний центр), Суха Калигірка, Єлизаветка, Ярошівка та колишні радгоспи – села Надвисся та Любисток, а ще село Червоний Брід (яке не налічує жодного жителя). Загальна чисельність населення громади 4230 осіб.
Торік Вікторія Вікторівна ризикнула взятися за нове й незвідане – керувати об’єднаною громадою. Відтоді чоловік і діти – 11-річна Юля та 5-річний Тимофій – її вдома не бачать.
– Майже три місяці я тільки накопичувала інформацію. Її було стільки, що голова йшла обертом. Все потрібно було поставити з ніг на голову і розпочинати з нуля, – ділиться враженнями Вікторія Вікторівна. – Поверталася додому і годину ні з ким не розмовляла, поки приходила до тями. Спершу зміни мали відбутися у свідомості. На це потрібен був час.
Доти Вікторія Пипа працювала завідувачем військово-облікового столу в Мокрокалигірській сільській раді. Виконувала свій шматок роботи і майже не вникала в управлінську діяльність сільського голови.
– Об’єднатися саме в таку громаду запропонувала голова адміністрації Ольга Петрівна Ніколенко. Районні владці прорахували доходи та видатки об’єднаної громади у перспективі, показали, як буде, і пообіцяли підтримати першопрохідців. Слова дотримали, але все легко і просто не було, – розповідає Вікторія Пипа. – З людьми на місцях вже говорили тодішні сільські голови, переконували, доводили, сперечалися. А потім 4 вересня минулого року Верховна Рада України прийняла рішення про утворення Мокрокалигірської об’єднаної територіальної громади, зворотнього шляху не було. 25 жовтня проводили перші вибори сільського голови вже об’єднаної громади.
Вікторія Вікторівна була одна із семи претендентів на цю посаду. Після виборів до кінця року всі сільські ради, що ввійшли в нову громаду, виконували спокійно свої бюджети. А з 1 січня почалося …
 
 
Всі новини